YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siirt'te olaylı gece
Siirt'te olaylı gece
30 Aralık 2014 01:47
Uludere olayının 3. yılı ve Cizre'deki olayları bahane ederek izinsiz gösteri yapan yüzü kapalı gruba polis müdahale etti.

Siirt'te, izinsiz gösteri yapmak isteyen gruba polis müdahale etti. Uludere olayının 3. yılı ve Cizre'deki olayları bahane ederek Alan, Barış, Çal ve Doğan Mahallesi'nde eş zamanlı toplanan yüzü kapalı gruplar, yolları trafiğe kapatarak ateş yaktı. O

laylar sırasında, Tillo Caddesi üzerinde buluna Mobese direğini deviren göstericiler Mobese kameralarına molotof atarak yaktılar. Mobese direğini yola atarak ve yoldaki mazgalları kapatan gruba polisin biber gazı ile müdahalesi ile ara sokakalra dağıldılar. Daha sonra olay yerine intikal eden DEDAŞ ekipleri tarafından mobese direği yolda kaldırılırken mazgal kapakları yerine yerleştirilerek tekrardan yol trafiğe açıldı.

Barış Mahallesi'nde bulunan 75 . Polis Lojmanlarına molotofkokteyli ve taşlarla saldıran gruplara, biber gazı ve tazyikli su ile müdahalede bulundu. Müdahalenin ardından gruplar ara sokaklara dağılan grup zaman zaman bir araya gelip sokaklardaki caddeleri trafiğe kapattılar.
  

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler