YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siirt'te mühimmat ele geçirildi
Siirt'te mühimmat ele geçirildi
20 Ocak 2014 14:20
Siirt Eruh karayolundaki bir menfezde 8 anti tank roket atar mühimmatı, 2 el bombası, 40 milimetrelik 18 tüfek bombası, bir silah ve silaha ait çok sayıda mermi ile çok sayıda mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Bir ihbarı değerlendiren Siirt Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri,  Siirt-Eruh karayolu üzerindeki bir menfezde gizlenmiş durumda 8 anti tank roket atar mühimmatı, 2 el bombası, 40 milimetrelik 18 tüfek bombası, 750 gram nevi belirsiz beyaz renkli toz madde, 500 gr el yapımı patlayıcıda kullanılan kükürt, bir silah ve bu silaha ait çok sayıda mermi, 8 parça dinamit kartuşu, anahtar sistemi, güneş enerjisiyle çalışan şarj aleti, telsiz ile çok sayıdamühimmat ve örgütsel doküman bulundu.

Ele geçirilen mühimmatın İl Emniyet Müdürlüğünde tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Vali Ahmet Aydın, gelen ihbar üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince nokta operasyonu yapıldığını söyledi.

İhbar üzerine eskiden jandarmaya ait bir binaya yaklaşık 800 metre mesafedeki bir sığınak ve menfezin altında silah ve mühimmat bulunduğunu ifade eden Aydın, "İhbar üzerine bulunan mühimmat gösteriyor ki halkımız emniyet güçlerine güveniyor ve çözüm sürecine sahip çıkıyor. Vatandaşın desteği bizimle, vatandaş bize güveniyor. Siirtli vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, desteklerini her zaman bekliyoruz" diye konuştu.

Aydın, bulunan yaklaşık 750 gram toz maddenin muhteviyatının belirlenmesi için laboratuvara gönderileceğini sözlerine ekledi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler