YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siirt'te Ensar Vakfı iftar yemeği düzenledi
Siirt'te Ensar Vakfı iftar yemeği düzenledi
26 Haziran 2016 01:53
Ensar Vakfı Siirt Şubesince terör mağduru Şırnaklı aileler ile Suriyeli sığınmacılara iftar verildi

Ensar Vakfı Siirt Şubesinin düzenlediği "Ensar'la Siirt'te Kardeşlik zamanı" programında, terör mağduru Şırnaklı aileler ile Suriyeli sığınmacılara iftar verildi. 

Anadolu imam hatip lisesinin bahçesindeki iftar programında konuşan şube başkanı Necmettin Çiçek, muhacirlerin dünyada en fazla Müslüman ensara ihtiyaç duyduğu bir dönem yaşandığını söyledi.

"Bu dünyada hepimiz birer muhaciriz" diyen Çiçek şöyle konuştu:

"Gerçek yurdumuz ezeli ve ebedi olan ahiret yurdumuzdur. O ahiret yurdunuz Allah'ın rızasını kazanabilmek için de birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirmektir. İşte böyle bir mübarek ayın iftar saatinde Suriyeli, Şırnaklı, Cizreli, Silopili kardeşlerimizleaynı sofrada bizi bir araya getiren rabbimize hamdolsun.

Gerek Suriye’den gelen kardeşlerimiz gerek Şırnak ve komşu vilayetlerimizden gelen kardeşlerimizi bir Suriyeli, bir Şırnaklı kendisini burada artık Siirtli olarak hissetmeye başladık."

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz'ın ihtiyaç sahiplerine giyim yardımında bulunduğu programa, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler