YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Siirt'te bayraklar tükendi
Siirt'te bayraklar tükendi
21 Temmuz 2016 14:56
Siirt’te, 15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle sokağa dökülen vatandaşların yoğun talep gösterdiği Türk bayrakları tükendi. Esnaf, bayrakların yok sattığını belirterek, talebi karşılayamadıklarını anlattı.

Siirt’te, 15 Temmuz darbe girişimine tepki göstermek amacıyla sokağa çıkan vatandaşların yoğun talep gösterdiği Türk bayrakları tükendi. Kentte kırtasiye işleten Serdar Özyeşil, Siirt genelinde partiler hariç 5 bin adet bayrak satışı gerçekleştirildiğini belirterek, sadece kırtasiyede bin 500 dolayında bayrak sattığını aktardı.

Özyeşil, "Her şerde bir hayır vardır. 15 Temmuz darbe girişiminde de halk arasında bayram sevgisi oluştu. Siirt'te tüm evler ve şehir sokakları bayraklarla donatıldı. Türk bayrağına olan talep arttı. Şu an kırtasiyede bayrak kalmadı, talepleri karşılayamıyoruz. İl dışından sipariş istedik ancak Türkiye'nin 81 ilinde talep olduğu için firmalar da bunu karşılayamıyor" dedi.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Murat Özekinci ise, kent merkezinde 5 bin 400 adet bayrak dağıttıklarını belirterek, şehir merkezinin yanı sıra ilçe ve hatta köylerde gelen talepleri karşılamaya çalıştıklarını söyledi.

Türk bayrağının üretimin Siirt'te yapılmadığı için parti aracılığıyla il dışındaki üretici firmalardan temin ettiklerini aktaran Özekinci, "15 Temmuz darbe girişimini engellemek için başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine binlerce vatandaşla sokağa indik. Kendisini astırtmadık, astırtmayacağız. Nitekim kabaran manevi duygular ile halk kendi evlerinden başlayarak şehri bayraklarla donattı. Bizden de yoğun bir bayrak talebi var. 5 bin 400 adet bayrak dağıttık, yine de talepleri karşılayamıyoruz" diye konuştu.  

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler