YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sigara içene yardım yok
Sigara içene yardım yok
08 Ağustos 2012 13:32
İhtiyaç sahiplerine yapılan yardımlardan sigara içenler yararlanamıyor.

Marmara Ereğlisi Kaymakamı İrfan Demiröz, ihtiyaç sahiplerine Sosyal Yarımlaşma ve Dayanışa Vakfı (SYDV) tarafından nakdi ve gıda yardımlarının bulunulduğunu, sigara kullananların ise bu yardımlardan faydalanamayacağını bildirdi.

Demiröz, yaptığı açıklamada, ilçe genelinde yaklaşık 650 aileye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışa Vakfı'ndan nakdi ve gıda yardımlarında bulunduklarını belirtti.

Demiröz, yapılan yardımları bizzat kendisinin vatandaşları ziyaretlerinde ailelere ulaştırıldığını ifade ederek, ''Kaymakamlık olarak vakıf aracılığıyla yaptığımız yardımları, yaptığım ziyaretlerde kendim ulaştırıyorum. İhtiyaç sahiplerine 2 ayda bir 200 ile 600 TL arasında belirlenen nakdi yardımlar ve bunun yanında gıda yardımları da yapıyoruz. Devletin imkanlarını, bu tür ihtiyaç sahiplerinde kullanıyoruz'' dedi.


-Sigara alana yardım yok-


Kaymakam Demiröz, yardımları dağıtırken, evlerde sigara tüketimine de dikkat ettiklerini belirterek, bu tür zararlı alışkanlıkları olanlara yardımların kesilmesi için çalışma başlattıklarını da vurguladı.

Demiröz, şunları kaydetti:

''Yaptığımız yardımlar ve ziyaretler sırasında bazı evlerde özellikle erkeklerin sigara kullanıcısı olduğunu tespit ediyoruz. Yani devletin kendisine ve ailesine verdiği parayı sigaraya kullanan bazı vatandaşlarımızın da var olduğunu gördük. Devletin imkanları keyif için kullanılmaz. Bu aşamada, devletin verdiği yardımı bu tür zararlı maddelere veren vatandaşların yardımlarını kesmeyi planlıyoruz. Bu sigara kullanıcılarının bu zararlı alışkanlığı bırakmaları halinde, kendilerinin dişlerini de yine kaymakamlık bütçesinden yaptırmayı taahhüt ediyoruz.'' AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler