YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklıklar iç bölgelerde azalacak güneyde artacak
Sıcaklıklar iç bölgelerde azalacak güneyde artacak
10 Temmuz 2015 14:53
Hava sıcaklığı hafta sonunda Türkiye'nin kuzey ve iç bölgelerinde 2-4 derece azalacak, güney kıyılarında ise artacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, birkaç gündür ülke genelinde mevsim normallerinin 1 ile 3 derece üzerinde seyreden hava sıcaklığı, yarın ve pazar günü, yurdun kuzey ve iç kesimlerinde 2 ile 4 derece azalacak. Hafta sonu Güney Ege ve Akdeniz kıyı kesiminde ise sıcaklık artacak.

Pazartesi günü hava sıcaklığında önemli değişiklik olmayacak. Sıcaklıklar, salı gününden itibaren bayrama kadar artarak, ülke genelinde mevsim normallerinin 2 ile 4 derece üzerinde seyredecek.

KARADENİZ ÜZERİNDEN YAĞIŞLI HAVA GELİYOR

Türkiye yarın Karadeniz üzerinden gelen yağışlı havanın etkisine girecek. Yarın yurdun kuzeyi ile güneybatı kesimleri parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimi, Isparta, Burdur, Konya, Denizli'nin güneyi ile Antalya ve Muğla'nın iç kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişleri görülecek.

Pazar günü Orta ve Doğu Karadeniz ile Ardahan çevrelerinde, pazartesi günü Doğu Karadeniz kıyıları ile Artvin, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak geçişleri meydana gelecek, diğer bölgeler ise parçalı ve az bulutlu olacak.

HAFTAYA SALI, ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE YAĞIŞ BEKLENMİYOR

Meteoroloji, gelecek hafta salı, çarşamba ve perşembe günleri ülkede yağış beklenmediğini, Karadeniz bölgesinin ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinin genelde parçalı bulutlu, diğer yerlerin açık ve az bulutlu olacağını bildirdi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler