YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sıcaklıklar 6 derece düşecek
Sıcaklıklar 6 derece düşecek
02 Aralık 2009 23:55
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Mehmet Çağlar, yurdun batı kesimlerinin Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girdiğini bildirdi.

Çağlar'ın yaptığı yazılı açıklamaya göre, bu gece Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Adana çevresinde yağış bekleniyor.

 

Yağışlar İzmir, Muğla, Aydın, Antalya ve sabah saatlerinden itibaren Batı Akdeniz genelinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacak.

 

Yağışların Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu), Göller yöresi (Isparta, Burdur) ile Afyonkarahisar'ın yüksek kesimlerinde karla karışık ve kar şeklinde olması bekleniyor.

 

Yarın ise Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimleri yağışlı, diğer yerler parçalı ve az bulutlu geçecek.

 

Yağışların Aydın, Muğla ile Batı Akdeniz'de kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Afyon ve Isparta'nın yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

 

Hava sıcaklığı yağışla birlikte yarın batı bölgelerde, Cuma günü iç ve doğu bölgelerde 4 ile 6 derece azalarak mevsim normallerinin altına düşecek.

 

Rüzgarın bu akşam Ege kıyıları, Batı Akdeniz Bölgesi ile Orta Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

 

Denizlerde ise rüzgar Ege Denizi'nde bu gece saatlerine kadar, Batı ve Orta Akdeniz'de yarın akşam saatlerine kadar güney ve güneydoğu yönlerden 6 ile 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esecek.

 

Çağlar, kuvvetli yağış, denizlerdeki fırtına ve hava sıcaklığında beklenen azalmanın sebep olabileceği olumsuz şartlara (su baskını, ani sel, yıldırım düşmesi, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, kara, hava ve deniz yollarındaki aksamalar, gribal enfeksiyonlar) karşı ilgililerin, denizcilerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerektiğini belirtti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler