YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şeyh Sait'in torunu vefat etti
Cenazeye binlerce araç geldi
Şeyh Sait'in torunu vefat etti
02 Aralık 2010 / 18:29 Güncelleme: 02 Aralık 2010 / 18:37

1925 yılında Şeyh Sait İsyanı'nın elebaşısı olmaktan yargılanan ve idam edilen Şeyh Sait’in, son varisi ve torunu Nakşibenti tarikatının önde gelen isimlerinden Muhammed Said Fırat, tedavi gördüğü hastanede dün vefat etti.

 

Bir süreden beri Erzurum Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi diyaliz ünitesinde tedavi gören Muhammet Said Fırat, dün saat 17.00 sularında vefat etti. Fırat'ın cenazesi bugun Elazığ'ın Palu ilçesinde öğle namazının ardından defnedildi.
 

Muhammed Said Fırat, geçen sene dayısının ve aynı zamanda halasının oğlu Abdulmelik Fırat'ın cenaze namazını kıldırmıştı.
 

SON ALİM
 // SELVİNAZ KELEŞ
Evet sen bir deniz deryaydın...birçok insan senin ... kişiliğin ve bilginle İslamı çok güzel yaşadı...heralde senden sonra...senin gibi insan gelmeyecek.....mekanın cennet olsun..cennetinde bizlere de yer olsun........
06 Aralık 2010 23:51
ulu çınarım
 // mahmut hakseveven
ey ulu çınarım bizleri boynu büküköksüz bıraktın ama takdiri ilahi dirbaşımızla beraber ama senin gösterdiğin o mübarek yolda yüce allahın yolunda etiğin vaazlarınla beraber gücümüzün yeti kadarıyla devam edeceğimizden emin ol ya şeyhım ulu cınarım yüce rabbim mekanını cennet eylesin bizleri senin o kutsal dualarına nail eylesin...
06 Aralık 2010 00:49
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler