YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Servisçiler eylemde
Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde taşımalı sistemle öğrenci taşıyan servisçiler, ücretlerini almadıklarını gerekçe göstererek iş bırakırken, 2 bin 550 öğrenci okula gidemiyor.
Servisçiler eylemde
17 Aralık 2009 / 21:20 Güncelleme: 17 Aralık 2009 / 21:20

Ücretlerini almadıklarını iddia eden 170 servis şoförü şehir stadı önünde toplanıp, korna çalarak şehir merkezinde tur attı. Yakıt, teker ve diğer zaruri ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını belirten sürücüler, " İki yıldır, biz öğrencileri taşıyoruz. Ancak müteahhit bize ücretlerimizi ödemiyor. Şimdi kış geldi ve yollar kayganlaştı. Kar lastiği almadan öğrenci taşımak çok tehlikelidir. Kar lastiği alacak kadar paramız yok. Petrollere çok borçlandığımızdan dolayı onlarda artık yakıt vermiyor. Bu şekilde nasıl öğrenci taşıyabiliriz" şeklinde konuştu.  
 

   

Şoförler ücretlerini alıncaya kadar eylemlerine devam edeceklerini belirtirken, 2 bin 550 öğrenci ise eğitimlerine 3 gündür devam edemiyor.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise, konunun müteahhit ile servisçiler arasında olduğunu ve bu sorunun giderilmesi için çalıştıklarını belirtti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler