YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Seni gidi uyanık seni!
Seni gidi uyanık seni!
02 Kasım 2010 19:54
İntihara teşebbüs bahanesiyle para topluyor

Manisa'nın Salihli ilçesinde, 2 bin lira borcu nedeniyle aile düzeninin bozulduğunu belirten bir kişi, bir iş merkezinin çatısına çıkarak intihar etmek istedi.

Şahsın, bazı il ve ilçelerde de intihara teşebbüs etme bahanesiyle yönetici ve iş adamlarından para aldığı belirlendi.

İntihar ihbarını alan polis ekipleri, Karaman İş Merkezi'nin önüne gelerek, caddeyi trafiğe kapattı.  R.A. (38), 2 bin liralık borcu nedeniyle aile düzeninin bozulduğunu belirterek, Karaman İş Merkezi'nin çatısından atlamak istedi. R.A'yı intihardan vazgeçirmek için Salihli İlçe Emniyet Müdür vekili Rıza Akın ve polisler uzun süre uğraş verdi.

R.A, Turgutlu ilçesinde ikamet ettiğini ve cezaevinden yeni çıktığını, Turgutlu Belediyesinin kendisine iş vermediğini öne sürerek, borçları ödenmediği takdirde intihar edeceğini söyledi.

Çatının kenarında ağlayan R.A'nın atlaması ihtimaline karşı itfaiye ekipleri binanın altında branda açarken, 112 Acil servis ekibi de hazır bekletildi.

Polisin sakinleştirmeye çalıştığı R.A, emniyet güçlerinin birkaç kez kendisine yaklaşma girişimleri üzerine ayağa kalkarak aşağıya atlayacağını söyledi. Bazı kişiler, ellerindeki cep telefonlarıyla R.A'yı görüntülemeye çalışırken, bazı kişiler de ''şov yapma'' diye bağırdı.

Çabalar sonunda ikna olan R.A, ifadesi alınmak üzere Sevgi Yolu Polis Merkezi'ne götürüldü.

Salihli'de Karaman İş Merkezi'nden atlayarak intihar etme eyleminde bulunan R.A'nın, emniyetteki ifadesinde, daha önce de aynı şekilde Denizli, Uşak, Afyon, Tekirdağ ile Kula, Turgutlu ilçelerinde aynı yöntemle iş adamları veya bölgenin yöneticilerinden para aldığı öğrenildi. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler