YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sen nasıl bir evlatsın!
Pazar yeri yüzünden yaşlı annesini hastanelik etti.
Sen nasıl bir evlatsın!
22 Kasım 2010 / 19:07 Güncelleme: 22 Kasım 2010 / 19:14

Zonguldak'ın Ereğli ilçesindeki üretici pazarında çıkan kavgada, bir kişi kız kardeşine tezgah yeri veren annesini hastanelik etti. Aldığı yumruk darbesi ile yere düşen yaşlı kadın bayıldı. Başını yere çarpan ve burnu kanayan yaşlı kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı. Annesinin yaralandığını gören Tülay Aydın sinir krizleri geçirdi.

Alınan bilgiye göre, olay pazartesi ve cuma günleri köylülerin tezgah kurduğu üretici pazarında meydana geldi. Korubaşı Mahallesinde yaşayan 65 yaşındaki Şerif Babaoğlu, daha önce İstanbul'da yaşayan ve yeniden Ereğli'ye dönen kızı Tülay Aydın'a (35) tezgâh açması için yer verdi. Ancak anne Babaoğlu'nun kızına tezgah yeri vermesi oğlu Recep Babaoğlu'nu (47) rahatsız etti. Kız kardeşinin pazarda tezgah açmasına karşı çıkan ağabey Recep Babaoğlu'nun (47) eşi Nurcan Babaoğlu (42) ile Aydın arasında tartışma başladı. Tülay Aydın'ın ağabeyi Recep Babaoğlu'nun da olaya karışması ile tartışma büyüdü. Anne Şerif Babaoğlu, yaşanan tartışmayı engellemek için araya girmek istedi. Ancak oğlu Recep Babaoğlu'nun darbesi ile yere düştü. Kafasını yere çarpan anne Babaoğlu bayıldı.

Yaşlı kadının yardımına diğer pazarcılar koştu. Ereğli Belediyesi zabıta ekipleri de olaya müdahale etti. Nurcan-Recep Babaoğlu çiftini olay yerinden uzaklaştıran zabıta ekipleri konuyu polise haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen emniyet güçleri, yaralı olan Şerif Babaoğlu için ambulans istedi. Ambulansın beklendiği sırada Şerif Babaoğlu'nun kızı Tülay Aydın sinir krizi geçirdi. Annesini kendine getirmeye çalışan genç kadın, aniden tezgâhlara doğru yöneldi ve tezgâhtaki malları çevreye saçmaya başladı. Tülay Aydın'ı zabıtalar güçlükle durdurabildi.

Ambulansın gelmesi ile birlikte sağlık ekipleri yaralı Şerif Babaoğlu'na ilk müdahaleyi yaptı. Kanayan burnuna tampon uygulayan ekipler, daha sonra yaşlı kadını Ereğli Devlet Hastanesi acil servisine kaldırdı.

    BABAYI POLİSLER ENGELLEDİ

Olayı duyan baba Hüseyin Babaoğlu (68) ise bir hışımla pazaryerine geldi. Sinirli bir şekilde oğlu Recep Babaoğlu'nu arayan Hüseyin Babaoğlu'nu polisler engelledi. Sakinleştirilen Hüseyin Babaoğlu, eşi Şerif Babaoğlu'nu taşıyan ambulans ile birlikte Ereğli Devlet Hastanesi'ne gitti.

Ereğli Devlet Hastanesi acil sevisinde tedavi altına alınan Şerif Babaoğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu, hayati tehlikesinin bulunmadığı, ancak aldığı darbe nedeni ile müşahede altında tutulacağı öğrenildi. CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler