YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sen misin ağaç kesen!
Sen misin ağaç kesen!
26 Mart 2010 17:54
Ormandan izinsiz ağaç kesen kişilere verilen ceza ile ormanlarımız genişleyecek!

Muğla'nın Milas ilçesinde geçen yıl ormanlık alanda izinsiz ağaç kestikleri belirlenen 3 kişiye, 30'ar adet fidan dikerek, bakımlarını yapma cezası verildi.

Alınan bilgiye göre, Milas'a bağlı Bahçeburun köyünde geçen yıl Ahmet Çetin (67), Cemal Üstündağ (47) ve Turan Özkan'ın (54) ormanlık alanda izinsiz ağaç kesimi yaptıkları belirlenerek, haklarında suç duyurusunda bulunuldu.

Milas 1. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanan 3 kişiye, 30'ar adet fidan dikmeleri ve 3 ay süreyle bu fidanların bakımını üstlenmeleri cezası verildi.

Çetin, Üstündağ ve Özkan verilen fidan cezasını, orman koruma muhafaza memurunun nezaretinde Beypınarı mevkisinde yerine getirdiler.

Ormanlık alandan evlerinde yakmak amacıyla odun kestikleri için mahkeme tarafından kendilerine böyle bir ceza verildiğini ifade eden Ahmet Çetin, ''Diktiğimiz fidanları 3 ay kontrol altında tutacağız. Dağ evinde kullanmak için ağaç kestik. Yapılan ihbar üzerine orman yetkilileri kestiğimiz odunlara el koydu ve bizi mahkemeye sevk etti. Mahkeme tarafından alınan kararı uygulayacağız'' dedi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler