YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Semra Hanım'ı soyanlar gözaltında
Semra Hanım'ı soyanlar gözaltında
21 Haziran 2010 17:05
Semra Özal'ın ziynet eşyalarını çalanlar, yeniden gözaltında

İstanbul Anadolu Yakası'nda birçok hırsızlık olayına karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 26 zanlıdan 9'u adliyeye sevk edildi. Zanlılar arasındaki 3 kişinin, eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal'ın evini soydukları iddiasıyla yargılanan kişiler olduğu ve çetenin bu 3 kişi tarafından yönetildiği öne sürüldü.
       

İstanbul'un Anadolu Yakası'ndaki bazı ilçelerdeki hırsızlık ihbarlarının artması üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği bünyesinde soruşturma başlatıldı. Ekipler, yaptıkları araştırmalarda hırsızlık olayının bir çete tarafından gerçekleştirildiği bilgisine ulaştı.
       

Kimlikleri belirlenen 26 kişi, İstanbul ve Diyarbakır?da, 40 ayrı adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonlarla gözaltına alındı. 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal'ın evinden 2 Ekim 2009 tarihinde ziynet eşyası çaldıkları iddiasıyla yargılanan 4 zanlıdan Mete S., Kudbettin A. ve Bülent G.?nin de zanlılar içerisinde yer aldığı öğrenildi. Ayrıca çeteyi de bu üç zanlının kurup yönettiği ileri sürüldü.
       

Gözaltına alınmalarının ardından İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü?ne götürülen 26 zanlıdan sorgusu ve işlemleri tamamlanan 9'u bugün adliyeye sevk edildi. İşlemlerinin tamamlanmadığı ve yarın adliyeye sevk edilecekleri öğrenilen Mete S. Kudbettin A. ve Bülent G.?nin de aralarında bulunduğu diğer 17 kişi ise sağlık kontrollerinin yapılması için adliyeye sevk edildi. CHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler