YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şemdinli'den acı haber: Şehitlerimiz var!
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde düzenlenen saldırıda 4 asker şehit oldu. 4'ü ağır 9 asker yaralı...
Şemdinli'den acı haber: Şehitlerimiz var!
18 Mayıs 2016 / 15:58 Güncelleme: 18 Mayıs 2016 / 17:43

Genelkurmay Başkanlığından, askeri zırhlı aracın Şemdinli-Aktütün karayolundan geçişi sırasında teröristlerce tuzaklanan patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu 4 askerin şehit olduğu, 4'ü ağır 9 askerin yaralandığı bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, konvoy emniyeti için görevlendirilen zırhlı aracın Şemdinli-Aktütün karayolunda geçişi sırasında bölücü terör örgütü üyelerince tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak ettirildiği belirtildi.

Saldırıda 4 askerin şehit olduğu, 4'ü ağır 9 askerin yaralandığı kaydedilen açıklamada, "Yaralılar derhal hastaneye sevk edilmiş olup tedavilerine devam edilmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar diliyoruz." ifadeleri kullanıldı.

 // Mikail uğur
Daha çok araç az asker öğrenin artık bir araca on kişi tıkacağınıza üç araçla gidin. Ayrıca el yapımı parlayıcıları uzaktan patlatan sistemi devreye sokun artık...
18 Mayıs 2016 18:54
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler