YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şemdinli'deki terör operasyonu sürüyor
Şemdinli'deki terör operasyonu sürüyor
16 Ağustos 2015 17:20
Şemdinli'de dün bir polisin şehit olduğu terör saldırısı sonrası başlatılan operasyon devam ediyor.

Şemdinli ilçesinde dün bir polisin şehit olduğu terör saldırısı sonrası başlatılan operasyon devam ediyor.

İlçe girişinde, dün iş makinesiyle hendek açarak yolu kapatmak isteyen terör örgütü mensuplarıyla güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmanın ardından bugün de aynı bölgede yol kesen teröristlere yönelik operasyon düzenlendi.

Teröristlerin, olay yerine giden güvenlik güçlerine ateş açması üzerine çıkan çatışmada can kaybı ve yaralanma yaşanmazken, bölgeye çok sayıda takviye kuvvet gönderildi.

Kaçan teröristlerin yakalanması için ilçe girişinde ve Altınsu köyü çevresinde geniş çaplı operasyon başlatan güvenlik güçleri, terör örgütü mensuplarıyla yer yer sıcak temas sağlıyor.

Operasyon bölgesinde evleri bulunan vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak için de zırhlı araçlardan "sokağa çıkmayın" anonsu yapılıyor.

Öte yandan, teröristlerin dün açtığı hendekler nedeniyle Türk Telekom'a ait fiberoptik kabloların koptuğu belirtilerek, ilçede internet bağlantısının kesik olduğu ve arızaların devam eden olaylar nedeniyle giderilemediği bildirildi.

Şemdinli'de iş makinesiyle hendek açarak yolu kapatmak isteyen terör örgütü mensupları ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada komiser Ahmet Çamur şehit olmuş, biri kadın 4 terörist öldürülmüştü.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler