YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şemdinli'de orman yangını
Şemdinli'de orman yangını
05 Ağustos 2013 15:55
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde çıkan orman yangını, 34. Hudut Tugay Komutanlığı ile orman işletme müdürlüğü ekiplerinin çalışmasıyla söndürüldü.

Alınan bilgiye göre, Şemdinli-Derecik karayolunun 6. kilometresinde bulunan Kuzametran bölgesindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Alevlerin, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede ormanlık alana yayılması üzerine 34. Hudut Tugay Komutanlığına ait iki itfaiye aracı ve 20 asker ile İlçe Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ve İlçe Özel İdaresine ait iş makineleri bölgeyesevk edildi.

Ekiplerin müdahalesiyle yaklaşık 4 saatte kontrol altına alınan yangının ardından soğutma çalışmaları devam ederken, bölgede incelemede bulunan İlçe Orman İşletme Müdürü Celil Özkan, yangın ihbarının hemen ardından bölgeye ulaşarak müdahalede bulunduklarını söyledi.

Alevlerin iki hektarlık alanda etkili olduğunu vurgulayan Özkan, yangının kontrol altına alınmasından sonra bölgede yeni bir yangın ihtimaline karşın gözlemci bıraktıklarını ifade etti.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler