YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Selde kaybolan genci arama çalışmaları devam ediyor
Selde kaybolan genci arama çalışmaları devam ediyor
07 Haziran 2014 16:06
Sakarya'da meydana gelen selde kaybolan Taner Yaman’ı arama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Çalışmaları çaresizlik içerisinde takip eden baba Şaban Yaman, oğlunun sel anında annesini arayarak, “Anne bizi sel götürecek” dediğini söyledi.Sakarya’nın Geyve ilçesinde sağanak yağış sonucu Doğantepe köyü Koruboğazı mevkiinde bulunan tavuk çiftliğini su basmış, çiftlikte çalışan 3 kişi çatıya çıkıp kurtulurken, Taner Yaman (22) isimli genç ise sel sularında kaybolmuştu. Dün Yaman'ı aramaya başlayan AFAD ormanlık alanda, AKUT ise akıntının bulunduğu bölgede çalışmalarını sürdürüyor.

Oğlunun kayıp haberini aldıktan sonra nehir kenarında yapılan arama çalışmalarına katılan baba Şaban Yaman, “İlk olarak annesini aramış. 'Anne bizi sel götürecek' demiş. Ondan sonra bir daha cevap yok. 4 gün oldu daha başlayalı. Askerden yeni gelmişti. Ben, 'Aslı yoktur' dedim. 'Onlar kaçmışlardır' dedim annesini avutmak için. En son meydana çıktı. Arama çalışmaları hakkında hiçbir şey diyen olmadı daha. Akşam, 'Buralardan bir sinyal sesi geldi' demişler.

Telefon sinyal sesi. İki tane telefon vardı üzerinde, ikisi de çekmiyor. Aradım çekmiyor. Şuralarda bir verici var. Oradan sinyal almışlar. Yalnız 30 kilometre civarını çekiyormuş. Sabit bir yer yok. Oğlanın bulunmasını istiyoruz. Canlı değildir de cesedinin bulunmasını istiyoruz. Burada kaldı” dedi.AFAD ve AKUT’un yanı sıra ailenin yakınları ve komşuları da gencin bulunması için bölgede arama çalışması yapıyor.

 

İHA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler