YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sela okuduğu için darbedilen imam adalet peşinde
Sela okuduğu için darbedilen imam adalet peşinde
14 Ekim 2016 17:27
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz gecesi, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde sela okuduğu gerekçesiyle darbedilen imam Muhammed Ali Sarı, suçluların cezalandırılmasını bekliyor.

Sarı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçedeki Şeyh Sinan Camisi'nde vekil imam hatip olarak görev yaptığını ve 15 Temmuz gecesi FETÖ'nün darbe girişiminin bastırılmaya başlandığı saatlerde Diyanet İşleri Başkanlığı ve müftülüğün talimatı ile görevli bulunduğu camide sela okuduğunu söyledi.

Selayı okuduktan sonra caminin dışında 8-10 kişilik grubun toplandığını fark ettiğini anlatan Sarı, "Dışarıdaki kişilerin ilk önce destek vermek amaçlı camiye geldiklerini düşündüm ama dışarıya çıkınca bu kişilerin niyetlerinin kötü olduğunu anladım." dedi.

- "Birlik beraberlik istemiyoruz diyerek çıkıştılar"

Muhammed Ali Sarı, sela okuduğu için kendisine tepki gösterenlere durumu izah etmeye çalıştığını bildirerek, şöyle konuştu:

"Camiden çıktığımda dışarıda toplanan kişiler bana 'Bu saatte neden ezan ve sela okuyorsun ' diye çıkıştılar. Bu arada ben onların alkollü olduğunu anladım. Alttan alarak ve öğütler vererek, ezanların, selaların barış, birlik ve beraberlik için okunduğunu, her zaman da okunabileceğini söyledim. 'Biz, birlik beraberlik istemiyoruz' dediler."

Bu esnada bir grup cami cemaatinin kendisine destek olmak amacıyla yanına geldiğine değinen Sarı, bu sırada şüphelilerin daha da ağır ithamlarda bulunarak, kendilerine hakaret ve küfür etmeye devam ettiklerini dile getirdi.

Sarı, bir süre sonra hakaretin fiziki şiddete dönüştüğüne işaret ederek, "Biz de karakola giderek şikayetçi olduk. Suçluların cezalandırılmasını istiyorum. Devletimiz bize sahip çıktığı için çok teşekkür ediyoruz. Devletimiz gerekenleri yapacaktır. Rabbim bir daha böyle 15 Temmuz gibi darbe girişimlerini nasip eylemesin." ifadelerini kullandı.

cemaat ehlimiz maalesef böyle yani.
 // hursit dilaver
bilirim o cami cemaatini kös kös dinlemiştir de, içinden allah belalarını belalarını demiştir. o şarkıdaki gibi. sonra da sessizce ortalıktan kaçmışlardır.şu nöbet toplantılarına gidelim dediğimde antalyadaki bir cemaat ehli, yaa tvden seyrederim demişti. gideceği yer de 300 metre ötesiydi.bizim cemaat mi.. sakın cemaate güvenip, kimseye diklenmeyin. sadece seyreder ve hemen dua pozisyonuna geçer.imamın ögle vaazlarını bile uyuya uyuya dinliyor. dediğini de anlamıyor zaten.
...
14 Ekim 2016 Cuma 18:17
ÖZ YURDUNDA DAİMA GARİPSİN İMAM EFENDİ.
 // hursit dilaver
aaah imam efendi, mahkemeye çıktığında arkanda acaba bir tane AKPli mebus, idareci gördün mü, AKp üyesi gençler gördün mü.dışarda yaygara yapan AKPli gördün mü. hadi onu bırak, diyanetten kim vardı mahkeme salonunda..hiÇ yoktular ve olamazlar. AMA AKp GRUP SALONUNDA BAŞBAKAN KONUŞURKEN BALKONDAN ASIP KESMEYİ BİLİRLER.senin yadımcın bir tek allah. ona havale et. yeter.O yanında durması gerekenler utansın VE AŞAĞIDA NE HESAP VERECEKLER BAKALIM.sen değil de daha 60 tane var ve arkada kimse yok...
14 Ekim 2016 Cuma 18:02
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler