YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sel suyu bomba getirmiş
Gaziantep'in Nizip ilçesine bağlı Turlu köyü mevkiinde dere yatağında bir adet el bombası bulundu.
Sel suyu bomba getirmiş
17 Kasım 2009 / 18:03 Güncelleme: 17 Kasım 2009 / 18:13

Nizip'e bağlı Turlu köyünde ikamet etmekte olan Abdulhamit Aycan isimli vatandaş, bugün sabah saatlerinde tarlasına çalışmaya gittiğinde tarlanın yanında bulunan dere yatağında arık açma çalışması yaparken el bombası buldu.

Bombanın bulunduğu belirtilen yere gelen Nizip İlçe Jandarma Komutanı ve ekipler, bombanın bulunduğu tarlanın etrafını hemen güvenlik şeridi ile çevirip vatandaşların yaklaşmalarını önleyerek, İl Jandarma Komutanlığı bomba imha ekibinin gelmesini bekledi. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri, bomba üzerinde bir inceleme yaparak bombanın taaruz tipi el bombası olduğunu tespit etti. Bombanın başının hafif yere gömülü olduğunu belirten imha ekibi, tuzaklanma ve patlama riski olduğundan dolayı savcılığın da izniyle bombayı TNT tahrip kalıbı ve fünye ile geniş güvenlik önlemleri altında patlatılırken tarlanın hemen kenarında bulunan yol trafiğe kapatılarak yaklaşık iki yüz metreye kadar kimse yaklaştırılmadı. 
 

Bombayı bulan Abdulhamit Aycan ve köylüler, bombanın sel sularının getirdiğini tahmin ettiklerini belirtirken, jandarma ekipleri de dere içinde ve etrafta sel sularının getirdiği başka mühimmatlar da olabileceği şüphesiyle bir süre arama yaptı. Bombanın kim ya da kimler tarafından, nasıl, nereden temin edildiği konusunda başlatılan çok yönlü soruşturma sürdürülüyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler