YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sel bu kez Artvin'de can aldı: 5 ölü
Sel bu kez Artvin'de can aldı: 5 ölü
25 Eylül 2009 08:00
Artvin'de sel sonuuc yıkılan evin enkazında kalan cesede de bu sabah saatlerinde ulaşıldı... Böylece selden ölen 5 kişinin de cesetlerine ulaşılmış oldu!

Artvin'in Borçka ilçesine bağlı Kale Köyü'nde sel suları sonucu yıkılan evin altında kalan Ali Değirmenci'nin de cesedine ulaşıldı.

Kale Köyü Düzhanlar mahallesinde sel suları sonucu yıkılan evin altında kalan Ali Demirci (60), Hacer Demirci (55) ve torunları Neşe Demirci'nin (17) cesetlerine ulaşmak için yapılan çalışmalar sonucunda dün Hacer Demirci ve Neşe Demirci'nin cesedine ulaşılarak çıkartılırken, Ali Demirci'nin cesedi de bu sabah bulundu. Ali Demirci'nin cesedine ulaşmak için yapılan çalışmalara sabah saat 07.00 sıralarında başlanırken, yaklaşık 2 saat süren çalışmalar sonrasında Demirci'nin cesedi Sivil Savunma ekiplerinin çabaları sonucu yıkıntılar arasından çıkartıldı.  

Selde hayatını kaybedenlerden Gülsüm Demirci'nin yakınları tarafından önceki gün sağ olarak çıkartıldığı ancak ağır yaralı olması ve ambulansın bölgeye ulaşamaması nedeniyle hayatını kaybettiği ortaya çıktı. Selde çöken evin altında kalarak hayatını kaybeden Ali Demirci'nin kardeşi Hızır Demirci, Gülsüm Demirci'yi enkaz altından sağ olarak çıkardıklarını, saatlerce telefonla yardım talep ettiklerini ancak yardım gelmediğini ve bu nedenle Gülsüm Demirci'nin hayatını kaybettiğini iddia etti.

Öte yandan aynı aileden selde hayatını kaybeden 4 kişinin cenazelerinin bugün Cuma namazı sonrasında Kale Köyü'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verileceği, Demirciler köyü Ormanlı mahallesinde selde hayatını Nafiye Şimşek'in ise köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler