YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehitlerimizi uğurluyoruz
Şehitlerimizi uğurluyoruz
26 Nisan 2016 16:09
Mardin'in Nusaybin ilçesindeki operasyonda, PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mevlüt Çetinkaya ve Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Kul'un cenazeleri memleketlerinde toprağa verildi.

Mardin'in Nusaybin ilçesindeki operasyonda, PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mevlüt Çetinkaya, Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde toprağa verildi.

Çetinkaya'nın cenazesi, Afşin Devlet Hastanesi morgundan alınarak, helallik alınmak için Tanır Mahallesi'ndeki baba evine getirildi. Bu sırada şehidin babası Erdoğan ve annesi Emine Çetinkaya ile yakınları gözyaşı döktü.

Daha sonra şehit Çetinkaya için Gaziler Caddesi'nde tören düzenlendi.

Müftü Yardımcısı Davut Polat'ın duasının ardından cenaze namazı kılındı. 

Bir süre askerlerin omuzunda taşınan şehidin cenazesi, tekbirler eşliğinde getirildiği Tanır Mezarlığı'nda defnedildi.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Kul'un Giresun'da defnedildi

 Mardin'in Nusaybin ilçesindeki operasyonda, PKK'lı teröristlerce el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Süleyman Kul'un cenazesi, memleketi Giresun'da defnedildi.

Şehidin cenazesi, ellerinde Türk bayraklarıyla slogan atan vatandaşlar eşliğinde ilçedeki pazar yerine getirildi.

Daha sonra şehit Kul için halk pazarı mevkisinde tören düzenlendi. 

Şehit Kul'un cenazesi, öğle vakti kılınan cenaze namazından sonra Sınır köyü Sarıhasan Mahallesi'ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler