YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehitleri anmak için Çanakkale'ye pedal çeviriyorlar
Şehitleri anmak için Çanakkale'ye pedal çeviriyorlar
18 Mart 2016 04:07
İstanbul'dan yola çıkan ve 385 kilometre pedal çevirerek 18 Mart'ta Çanakkale'de düzenlenecek törene katılmayı hedefleyen grup, Malkara'ya ulaştı

İstanbul'dan yola çıkan ve 385 kilometre pedal çevirerek 18 Mart'ta Çanakkale'de düzenlenecek törene katılmayı hedefleyen bisikletçiler, Malkara'ya ulaştı. 

Büyükçekmece Bisiklet İhtisas Spor Kulübü Başkanı Hasan Salih Terzi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıl dönümünü dolayısıyla düzenlenecek törene katılmak için 30 kişilik grupla Büyükçekmece'den yola çıktıklarını söyledi. 

Bu etkinliği bu yıl 6. kez gerçekleştirdiklerini ifade eden Terzi, amaçlarının her yıl Çanakkale’deki şehitleri anmak ve onların adına saygı duruşunda bulunmak olduğunu ifade etti. 

Terzi, kendilerine destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ederek, şunları söyledi: 

"Yaptığımız organizasyonla ilgili yolda bizi gören vatandaşlar, çok güzel tepkiler veriyorlar, bize destek oluyorlar. Çanakkale’ye yolculuğumuza yağmur, çamur demeden devam ediyoruz. Bisiklet kulübümüzde 15 yaşında da 85 yaşında da arkadaşımız var. Kardeşlik, barış ve dostluk için pedal çeviriyoruz." 

Türk Kızılayı Malkara Öğrenci Yurdu'nda konaklayan bisikletçiler, 385 kilometrelik yolun ikinci etabı olan Seddülbahir’e ulaşmak için yola çıktı. 

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler