YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit ve gazi aileleri iftarda buluştu
Şehit ve gazi aileleri iftarda buluştu
03 Temmuz 2014 00:00
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği verdi.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun verdiği iftarda, şehit ve gazi aileleri bir araya geldi. Mersin Öğretmenevi'nde düzenlenen iftarda, Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Vali

Güzeloğlu, tüm şehit ve gazi ailelerine davete katıldıkları için teşekkür etti. Güzeloğlu, mübarek ramazan akşamında şehit ve gazi aileleriyle buluşmaktan mutluluk ve onur duyduğunu ifade ederek, "Başta özgürlüğümüz ve hürriyetimiz, göklerde ve semalarda dalgalanan bayrağımız, okunan ezanımız olmak üzere bu kutsal vatan topraklarında özgürce yaşamamızı sağlayan ve bunu kanlarıyla canlarıyla bizlere armağan eden aziz şehitleri rahmet ve minnetle anıyorum" diye konuştu.

Üzerinde yaşadıkları toprakların vatan özelliği taşımasının şehit ve gazilerin eseri olduğunun altını çizen Güzeloğlu, şöyle devam etti: "Bunu hiç bir zaman unutmadan, bu emanetleri bizlere armağan eden tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin büyük fedakarlığını milletçe unutmadan geleceğe yürüyoruz. İşte bu özel günde ramazanın birleştirici, buluşturucu, kaynaştırıcı iftar ve gönül sofralarında bütün bir milleti birleştirerek aynı lokmayı paylaşan, aynı dertle dertlenip aynı sevinci paylaşan bir millet olmayı en açık bir şekilde hissettiğiniz bugünlerde şehit ve gazilerimize şükran duygularımızı sunmak istiyoruz. Bilinmelidir ki bizler, sizlerin hizmetinde ve yanındayız. Şehitlerimizin emaneti olan en değerli varlıkları eşleri, evlatları, anne ve babalarının yanındayız.

Her an ve her zaman bu sorumluluğun bilincindeyiz." Güzeloğlu, Türkiye'nin ve milletinin her geçen gün güçlenerek geleceğe ilerlediğini, bunun hazırlayıcısı olan şehitleri de hiç bir zaman unutmayacağını kaydetti. Konuşmaların ardından davetliler iftarını açtı. İl Müftüsü Ali Melek'in dua okuduğu programa, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da katıldı.
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler