YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit polis, Emrah Taşdemir babasının öldüğü gün toprağa verildi
Şehit polis, Emrah Taşdemir babasının öldüğü gün toprağa verildi
13 Mart 2014 15:53
Şehit Emrah Taşdemir'in ailesinin feryatları yürekleri dağladı.

İstanbul Adliyesi’nde düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan polis memuru 27 yaşındaki Emrah Taşdemir, memleketi Tokat’ın Turhal ilçesinde, babasının öldüğü gün toprağa verildi.

Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’nde Hanıme Aslan’a yönelik düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan koruma polisi Emrah Taşdemir’in cenazesi İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen törenin ardından karayolu ile memleketi Tokat’a getirildi. Turhal Devlet Hastanesi morgundan alınan şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi doğup büyüdüğü köyüne getirildi. Şehidin cenazesi Uluöz köyündeki evinin önüne getirildiğinde şehidin annesi Fadime Taşdemir ile babaannesi Necmiye Taşdemir ağıtlar yaktı. Helallik alınmasının ardından cenaze omuzlarda köy camine götürülerek musalla taşına konuldu. Burada şehide şehidin erkek kardeşi ve yakınları da tabuta sarılarak göz yaşı döktü. Öğle namazına müteakiben İl Müftüsü Abdurrahman Koçak tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrasında şehidin cenazesi son yolculuğuna uğurlandı. Bu sırada şehidin annesi ve kız kardeşleri Türk bayrağına sarılı tabuta dokunarak göz yaşı döktü. Şehidin yakınlarının feryatları yürekleri dağladı.

Babasının öldüğü gün toprağa verildi

Şehit Polis Emrah Taşdemir’in cenazesi köy mezarlığında 13 Mart 2010’da kalp krizi sonucu hayatını kaybeden babası Seyfi Taşdemir’in mezarı başında toprağa verildi. Şehidin akrabası olan Bakkallar ve Manifaturacılar Odası Başkanı İhsan Tunç, acı bir tesadüf yaşadıklarını ve çok üzgün olduklarını söyledi.

Cenaze törenine Tokat Valisi Mustafa Taşkesen, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hacı İlbaş, AK Parti Tokat Milletvelişi Zeyid Aslan, MHP Tokat Milletvekili Reşat Doğru, GOÜ Rektörü Mustafa Şahin, Turhal Belediye Başkanı Ali Gözen, İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

 

İHA

insanlık adına
 // teşkilatın muhafızı
berkin elvan için yürüyüş yapanlar Burak Can içinde,şehit olan uzman çavuş içinde,POLİS içinde,aynı tepkiyi verebilecek yürekleri varmı?sizler bu ülkeyi karıştırmak için 14 yaşındaki çocuğun cenazesi üzerinden FİTNE çıkarmayı,milleti birbirine düşürmeyi,cenazeler üzerinden RANT sağlamayı,ülkeyi KAOSA götürmeyi,başka ülkelerin İSTİHBARAT elemanlarının maşası olmayı ne zaman BIRAKACAKSINIZ?...
13 Mart 2014 Perşembe 16:26
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler