YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit Piyade Uzman Çavuş Dost son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Piyade Uzman Çavuş Dost son yolculuğuna uğurlandı
24 Şubat 2016 16:06
Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör operasyonunda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Selçuk Dost, Adıyaman'ın Besni ilçesinde Kürtçe ağıtlarla defnedildi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör operasyonunda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Piyade Uzman Çavuş Selçuk Dost, Adıyaman'ın Besni ilçesine bağlı Suvarlı beldesinde Kürtçe ağıtlarla son yolculuğuna uğurlandı.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Gaziantep'ten alınarak Besin ilçesine bağlı Suvarlı beldesi Adalet Mahallesi'ndeki babaevine götürüldü. Burada baba Mehmet ve anne Asiye Dost, oğlunun naaşına sarılarak gözyaşı döktü.

Babaevinde helallik alınmasının ardından şehit Dost için Merkez İlköğretim Okulu bahçesinde cenaze töreni düzenlendi.

Törene, Dost'un ailesi ve yakınlarının yanı sıra Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, 2. Ordu Komutanlığı İdari Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Mustafa Serdar Sevgili, İl Jandarma Komutanı Albay İbrahim Koyuer, İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, AK Parti Adıyaman milletvekilleri Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat, Besni Kaymakamı Çağlayan Kaya, askeri erkan, belediye başkanları, şehit ve gazi dernekleri temsilcileriyle yetkililer katıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler