YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit olan kardeşiyle son konuşmasını anlattı
Şehit olan kardeşiyle son konuşmasını anlattı
26 Temmuz 2015 16:09
Diyarbakır Lice'de askeri araca saldırıda şehit olan Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un kardeşi Deniz Astsubay Kemal Yavuz, ağabeyi ile son konuşmasını anlattı.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde askeri araca saldırıda şehit olan Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un kardeşi Deniz Astsubay Kemal Yavuz, ağabeyi ile dün telefonla görüştüğünü, göreve gideceğini söylemesi üzerine "Bunlar senin karşına çıkamazlar, onlar delikanlı değil" diyerek güldüğünü belirtti.

Şehit Yavuz'un evinde gazetecilere açıklama yapan kardeşi Deniz Astsubay Yavuz, kardeşiyle dün telefon görüşmesi yaptığını belirtti. 

Görüşmede kardeşinin göreve gideceğini söylediğini anlatan Kemal Yavuz, şöyle konuştu:

"Göreve gideceğini söylemişti. 'Bunlar senin karşına çıkamazlar, onlar delikanlı değil' diyerek güldüm. 'Siz beni merak etmeyin. Babamlara da söyleme, benim iznim iptal oldu, tayinler de durduruldu' dedi. Ben de 'babama bunu nasıl söylerim, karakoldan çıkma, hasta ol, rapor al, sen gel yeter' dedim. Senelerdir hep doğudaydı, 'yeter artık' dedim. Hiç batı görmedi, gelemedi." 

Cenaze yarın toprağa verilecek 

Şehit Jandarma Başçavuş İsmail Yavuz'un cenazesinin bugün akşam saatlerinde Salihli'ye getirileceği ve yarın öğle namazı sonrası Hamidiye Camisi'nde düzenlenecek askeri törenin ardından toprağa verileceği öğrenildi. 

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Kayacık Mahallesi yol ayırımında dün gece saat 22.30 sıralarında teröristlerce yakılan ateşe müdahalede bulunmak için olay yerine giden jandarma ekibine düzenlenen bombalı saldırıda 2 askeri personel şehit düşmüş, 4 asker yaralanmıştı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler