YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit köy korucuları son yolculuklarına uğurlanıyor
Şehit köy korucuları son yolculuklarına uğurlanıyor
26 Ağustos 2015 15:07
Siirt'in Şirvan ilçesinde yol kontrolü yapan korucuları taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu şehit olan 2 korucu için tören düzenlendi.

Kesmetaş ve Oya köyleri arasında yol güvenliğini sağlayan korucuları nöbet değişimi sonrasında evlerine taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu şehit düşen Remzi Yeyrek (41) ve Cevdet Yeyrek'in (42) Türk bayrağına sarılı naaşı, konvoy eşliğinde törenin gerçekleştirildiği İl Jandarma Komutanlığına getirildi.

Şehitlerin öz geçmişi ve İl Müftüsü Faruk Arvas tarafından dua okunan törende konuşan İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halidun Eren, terör ve işbirlikçileriyle mücadelenin sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

Törene, şehit yakınları ile Vali Mustafa Tutulmaz, 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Akçakale, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Şehitlerin cenazesi törenin ardından defnedilmek üzere Şirvan ilçesinin Oya köyüne uğurlandı.
Siirt'te dün gece Kesmetaş ve Oya köyleri arasında yol güvenliğini sağlayan korucuları nöbet değişimi sonrasında evlerine taşıyan, aynı zamanda koruculuk yapan Sabri Aydın'ın (49) kullandığı 34 YP 6038 plakalı minibüsün, Oya köyü girişinde yaklaşık 150 metre yüksekliğindeki uçurumdan yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada Remzi (41), Eşref (49), Cevdet (42), Mücahit (23) ve Selim Yeyrek ile Sabri Aydın yaralanmış, Siirt ve Şirvan Devlet Hastanelerine kaldırılan yaralılardan Remzi ve Cevdet Yeyrek tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler