YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit haberi duyunca halay çeken öğretmen tutuklandı
Şehit haberi duyunca halay çeken öğretmen tutuklandı
27 Nisan 2016 12:40
Ankara'da öğretmenler odasında şehit haberleri alınca halay çekmek ve sosyal medyada PKK'yı övmekle suçlanan öğretmen cezaevine gönderildi.

Ankara Batıkent'te bir okulda öğretmenlik yapan Şafak A. hakkında, şehit haberlerinin ardından öğretmenler odasında halay çektiği ve sosyal medya paylaşımlarıyla terör örgütü PKK'yı övdüğü gerekçesiyle okul yönetimi tarafından suç duyurusunda bulunuldu. Hakkında soruşturma başlatılan öğretmenle ilgili bazı öğrenci ve öğretmenlerin tanıklıklarına da dosyada yer verildi.

AYNI SUÇLARDAN DAHA ÖNCE DE SORUŞTURMA AÇILDI

Daha önce de hakkında benzer suçlamalarla soruşturmalar açıldığı öğrenilen Şafak A'nın, Türk bayrağı taşıyan veya rozet takan öğrencileri eleştirdiği iddiası da tanık ifadelerine yansıdı. Polis tarafından gözaltına alınan Şafak A, cumhuriyet savcısına ifade verdi.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

Savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen öğretmen, buradaki ifadesinde suçlamaları kabul etmedi:

"Öğrenciler bana okul müdüründen korktuğumu söylüyorlardı, bunu ideolojik düşüncelerim için de kullanıyorlardı. Müdür ile ideolojik düşüncelerim farklıydı, okul müdürü de kendisinden korktuğumu bizzat söyledi. Bu durum zoruma gittiği için tek kişilik bir eylem planladım, o öfkeyle gerçekleştirmiş olduğum bir olaydır." Şafak A, ifadesinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler