YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit edilen AK Partili Muştu'nun ailesi hainlere meydan okudu
Van'da PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Aydın Muştu'nun kızları Pınar, Yeter ile eşi Bergüzar Muştu Türk Bayrağı'nı eline alarak PKK'ya tepki gösterdi.
Şehit edilen AK Partili Muştu'nun ailesi hainlere meydan okudu
11 Ekim 2016 / 21:17 Güncelleme: 11 Ekim 2016 / 21:24

Bir grup PKK'lı tarafından  Aşağı Mollahasan Mahallesi'ndeki evine baskın düzenlenen ve aracının gasp edilmesine izin vermeyen Ak Parti Özalp İlçe Başkan Yardımcısı Aydın Muştu yatak odasında şehit edildi.

6 çocuk babası Muştu'nun evinde bugün büyük üzüntü yaşanırken; kızları ve eşinin, Türk Bayrağı ile evin önüne çıkıp "Babamız ölmedi" diyerek bağırıp PKK'ya isyan etmesi yürekleri dağladı. İmam Hatip Lisesi öğrencisi Pınar Muştu, eline babasının fotoğrafı ve Türk Bayrağı'nı alarak evin balkonuna çıktı. Babasının Türk Bayrağı için şehit olduğunu belirten Pınar, "Babamın Türk Bayrağı'nda kanı var. Hepimiz bu vatan için ölürüz. Ben İstiklal Marşı'nı öğrendim okuyorum. Şehit çocuğuyum ve içimde çok güzel bir his var" dedi.

"GÖZÜMÜN ÖNÜNDE BABAMI KURŞUNLADILAR" 

Aydın Muştu'nun 17 yaşındaki kızı Yeter ise, psikolojisinin bozuk olduğunu anlatırken, "Kapıyı kırarak içeri girdiler. Her camın önünde 2 terörist duruyordu. 'Babama karışmayın, gidin başkasından araç isteyin' dedim. Daha sonra mutfağa gidip geldiğimde babamın karnına ateş ettiler. Kaçarken dönüp bu kez kafasına sıktılar. Gözümün önünde babama kurşun yağdırdılar. Ama çok gururluyum. Bu bayrağı hep dalgalandıracağız" dedi.

Öldürülen Aydın Muştu'nun güçlükle ayakta durabilen eşi Bergüzar Muştu ise, "Vatan sağolsun, kötüler hainler ölsün" dedi.

 // Türk
Allah rahmet etsin. Vatan sağolsun olsun....
19 Ekim 2016 01:21
 // mehmed
Ekranda çocukları zlerken bir Türk olarak gözlerim bugulandı...
12 Ekim 2016 10:06
Gerçekler Görülmeye Başlanıyor
 // Evren
Allah rahmet etsin. Kafir ve Münafık ile Müslümanların savaşı bu....
12 Ekim 2016 Çarşamba 08:06
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler