YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit babasının isyanı
Ordulu şehidin babası: Garibanları yemlik olarak kullanıyorlar
Şehit babasının isyanı
08 Ağustos 2010 / 17:46 Güncelleme: 08 Ağustos 2010 / 17:46

Mardin'de uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Zeki İnan'ın babası Hilmi İnan, "Ah yavrumu yemlik olarak kullandılar,  garibanları yemlik olarak kullanıyorlar ah garibanları yemlik olarak kullanıyorlar." diye ağladı.
       

Mardin'in Nusaybin ilçesinde uzaktan kumandalı mayının patlatılması sonucu şehit olan Uzman Çavuş Zeki İnan'ın Ordu'nun Karacaömer Aydınlık mahallesindeki baba ocağına ateş düştü.
       

Şehit Uzman Çavuş'un şehit haberi Baba Hilmi ve Anne Fadime İnan'a Jandarma Alay Komutanlığı'nda görevli personel tarafından sağlık görevlilerinin gözetiminde bildirildi. Baba Hilmi ve Anne Fadime Ulubey'in Belenyurt köyündeki fındık bahçesinde acı haberi aldı.
       

1 ay önce tayini Ankara'dan Mardin'e çıkan Uzman Çavuş Zeki İnan'ın 1 hafta önce eşyalarını götürdüğü ve 2 gün önce de ailesinin yanına yerleştiği öğrenildi.
       

Şehit Uzman Çavuş Zeki İnan'ın Alime İnan ile evli ve 15 yaşında Sedef, 12 yaşında Hilal isminde 2 kız çocuğu olduğu bildirildi.
       

Son olarak bir hafta önce görüştüğünü söyleyen Baba İnan, "Son olarak tam tarihi hatırlamıyorum ama telefonla görüştüğümüzde içime kurt düştü. O benim oğlum değildi arkadaşımdı. Benim için uğraştı. Beni kurtaracaktı ama kendisini yaktı. Çok şey öğrendi çok şey öğrendiği için çok iyi yere verdiler. Çok şey bildiği için çok iyi yere gönderdiler." dedi.
       

Anne Fadime İnan ise oğlunun şehitlik haberi ile sinir krizi geçirerek, "Oğlum, sensizliğe nasıl dayanırım, canım yavrum benim. Çocuklarını bize mi bıraktın.O çocukların sensiz ne yapar." diye feryat etti.
       

Şehit babası İnan, "Garibanları Allah'ım, hep garibanları Allah'ım. Yavrum yiğitti. Ah yavrum ah… Ah yavrumu yemlik olarak kullandılar. Garibanları yemlik olarak kullanıyorlar ah garibanları yemlik olarak kullanıyorlar." diye feryat etti. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler