YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehit astsubay Koca son yolculuğuna uğurlandı
Şehit astsubay Koca son yolculuğuna uğurlandı
26 Şubat 2016 16:08
Şırnak'ta kent merkezinde sivil kıyafetiyle dolaşırken terör örgütü PKK mensuplarınca şehit edilen Jandarma Astsubay Üstçavuş Koca'nın cenazesi, Mersin'de toprağa verildi.

Şırnak'ta kent merkezinde sivil kıyafetiyle dolaşırken PKK'lı teröristlerce açılan ateş sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Ömer Koca, memleketi Mersin'de son yolculuğuna uğurlandı.

Koca'nın Türk bayrağına sarılı naaşı, Şırnak'taki törenin ardından uçakla Adana Havalimanı'na, oradan da karayoluyla memleketi Mersin'e getirildi.

Şehidin cenazesi, Akdeniz ilçesi Barış Mahallesi'ndeki baba ocağında helallik alınması sonrasında Muğdat Camisi'ne götürüldü.

Baba Hüseyin Koca, askerlerin elindeki şehit oğlunun fotoğrafını öperek gözyaşı döktü, anne Ayşe ve eşi Funda Koca da tabuta sarılarak ağladı.

Şehidin bir haftalık oğlu Muhammet Hüseyin Koca, tabutun yanına getirilerek babasıyla vedalaştı. Tören boyunca kucağında tuttuğu oğlunu öperek gözyaşı döken Funda Koca, şehit eşini asker selamıyla uğurladı.

Şehit Jandarma Astsubay Üstçavuş Koca, Mersin Şehir Mezarlığı'ndaki şehitliğe defnedildi.

Törene şehidin yakınları, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Emniyet Müdürü Rahmi Baştuğ, siyasi parti temsilcileri, askeri ve mülki erkan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Koca'nın, eşi doğum yaptığı için geçen hafta izin alarak Mersin'e geldiği ve oğlunu gördükten sonra görev yaptığı Şırnak'a döndüğü öğrenildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler