YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şehirler teröristlerden temizleniyor
Türkiye'de bazı il ve ilçelerde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Operasyonların son aşamaya geldiği Sur, Dargeçit, Derik, Silvan, Silopi, Cizre ve İdil'de öldürülen terörist sayısı açıklandı.
Şehirler teröristlerden temizleniyor
03 Mart 2016 / 00:01 Güncelleme: 03 Mart 2016 / 00:03

Türkiye il ve ilçelere yerleşen PKK'yı temizleme operasyonlarına devam ediyor. Diyarbakır Sur'daki operasyonda sona yaklaşılırken öldürülen terörist sayısı da haritalarla açıklandı.

Sur ilçesinde yürülen operasyonda 6 mahallenin tamamına yakını teröristlerden temizlendi. İlçede 234 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda, çemberi daraltan güvenlik güçleri, teröristleri Hasırlı ve Savaş mahallelerinde sıkıştırdı. Çok sayıda çukur ve barikatın bertaraf edildiği operasyonlarda 221 el yapımı patlayıcı imha edildi.
 
TERÖR ÖRGÜTÜ TARİHİ VURDU
 
PKK militanları Sur ilçesindeki hezimetin hıncını tarihi eserlerden aldı. Sur'daki bir çok eser PKK militanlarınca yok edildi.
 
DERİK OPERASYONU SON DURUM
 
Kırsaldaki saldırılarını Mardin'in Derik ilçesinde sürdürmeye çalışan PKK'lı teröristlere karşı 4 mahallede yoğunlaşan operasyonlarda 9 günde 7 terörist etkisiz hale getirildi. Sokağa çıkma yasağı uygulanmayan ancak giriş çıkışların kontrollü sağlandığı ilçede, teröristlerce kullanıldığı tespit edilen evler tek tek aranıyor
 
YENİ OPERASYONLAR GELİYOR
 
PKK'yı kentlerden temizleme operasyonları İdil, Sur ve Cizre'de sona gelirken yeni mahalle ve ilçelerde yeni operasyonlar başlayacak. Hakkari Yüksekova, Mardin Nusaybin ve Şırnak merkezdeki bazı mahalleler listede.
 
NUSAYBİN'DE YENİ OPERASYON OLACAK MAHALLELER
 
Güvenlik güçleri 6 mahallede çukurlar kazıldığını tespit etti. Nusaybin ilçesinde operasyon yapılacak mahalleler belirlendi. 150'si dağ kadrosundan 500 civarında PKK'lı teröristin bu mahallelerde olduğu bildiriliyor.
 
HAKKARİ YÜKSEKOVA
 
Hakkari Yüksekova ilçesi de yeni operasyon listesinde. 7 mahalle için operasyon planlanıyor. Bu mahallelerde 350 civarında terörist olduğu tahmin ediliyor.

pkk-operasyonlarinda-son-durum-2029261.jpegpkk-operasyonlarinda-son-durum-2029262.jpeg

 // Abdullah Bayraktaroglu /Austria
Allahım bizim türklerin bayrağını sen yere düşürtme kalbim ruhum bütün düşüncem sizlerde Allahım sizinle olsun inşallah Abdullah Bayraktaroglu /Austria...
03 Mart 2016 01:39
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler