YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şebekenin lideri eski müdürüymüş
Şebekenin lideri eski müdürüymüş
10 Mart 2010 16:53
Ruhsatsız silah şebekesinin lideri, emekli ruhsat şube müdürü çıktı

Burdur Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi tarafından 3 ilde eşzamanlı düzenlenen 'Şarjör' adlı operasyonda, ruhsatsız silah ticareti yapan şebekenin lideri olduğu öne sürülen emekli başkomiser S. B.'nin, Burdur Emniyet Müdürlüğü Ruhsat Şube'de müdürlük yaptığı öğrenildi.
 

Asayiş Şube ekiplerince, kuru sıkı tabancaları gerçek silaha çevirdiği belirlenen bir şebekeye yönelik düzenlenen operasyon sonucu gözaltına alınan 22 kişiden, sabah saatlerinde Burdur Adliyesi'ne sevk edilen S.Ö, İ.Ç, A.C, C.U, T.K, M.A.Ö, H.K, İ.S, M.K, M.K, F.Ç. ve O.O. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 

Gözaltına alınan S.B, K.K, F.Ç, M.K.E, O.A, H.Ç, M.K, C.Ö, A.Y. ve E.Y.'nin ise halen Burdur Emniyet
Müdürlüğü'ndeki sorgularının sürdüğü belirtildi.
 

Ruhsatsız silah bulundurma ve ticareti yapmakla suçlanan şebekenin lideri olduğu öne sürülen emekli başkomiser S.B.'nin, Burdur Emniyet Müdürlüğü'nde çeşitli birimlerde görev yaptığı öğrenildi. Burdur Emniyet Müdürlüğü'nde en son Ruhsat Şube Müdürü olarak görev yaparken emekli olduğu kaydedilen B.'nin, daha sonra da Burdur'da yaşamaya devam ettiği belirtildi.
 

Yapılan operasyon sonrası Burdur Valisi İbrahim Özçimen'de ele geçirilen silah, mermi ve diğer malzemeler incelendi. Emniyet Müdürü Celal Aydoğan ve Asayiş Şube Müdürü Naci Avşar, ele geçirilen malzemelerle ilgili Vali Özçimen'e bilgi verdi.
 

Toplam 22 kişinin gözaltına alındığı operasyonu başarı ile gerçekleştiren Burdur Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teşekkür eden Vali Özçimen, suç ve suçlularla mücadelenin aralıksız devam edeceğini belirtti. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler