YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
SBS birincisi Şırnak'tan çıktı
SBS birincisi Şırnak'tan çıktı
12 Temmuz 2013 15:57
Şırnak'ın Silopi ilçesinde Seviye Belirleme Sınavı'nda (SBS) soruların tamamını doğru yaparak 700 tam puan alan Silopi FEM Dershanesi öğrencisi Adalet Binici, Türkiye birincisi oldu.

Sevincini ailesi ve dershanesiyle paylaşan Adalet Binici'nin hedefinde Ankara Fen Lisesi var.

2013 SBS sonuçlarının açıklanmasından sonra Türkiye'nin değişik illerinde birinciler çıkarken, tarihinde ilk kez Şırnak'tan da birinci çıkması herkesi sevindirdi. Soruların tamamını doğru yaparak 700 tam puan alan Silopi Fem Dershanesi öğrencisi Adalet Binici, Türkiye birincisi oldu. Babası işçi, annesi ev hanımı olan Adalet Binici, elde ettiği başarıyı sadece kendisi ve ailesi için değil tüm Şırnak için de önemli bir derece olarak değerlendiriyor. Bölgede özellikle kız çocuklarının okutulmadığını belirten Adalet Binici, bu başarıyla onlara bir örnek olacağını düşündüğünü ifade etti.

Adalet Binici'nin babası İbrahim Binici de kızının Türkiye birincisi olmasının kendilerini çok sevindirdiğini ve bununla gurur duyduklarını ifade etti. Silopi Fem Dershanesi Müdürü İsmail Aykut da kız öğrencilerin zor şartlar altında okutulduğu bir yerden bu başarının çıkmasının ayrı bir değer olduğunu ifade etti.

İlçe Kaymakamı'nı makamında ziyaret eden Binici'yi Kaymakam Suat Demirci de tebrik etti. Kaymakam Demirci, "2013 SBS Türkiye birincilerinden biri de ilçemizden çıktı. Kaymakam olarak bizim bir öğrencinin Türkiye birincisi çıkması bizi çok mutlu etti. Kendilerine bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum." dedi.

CİHAN

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler