YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sayaç hırsızlarına suçüstü
Sayaç hırsızlarına suçüstü
11 Mart 2010 17:25
Anadolu Yakası'ndaki yeni binalara dadanan sayaç hırsızları, suçüstü yakalandı. Konuyla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

İSKİ emeklisi bir baba ile oğlunun da yer aldığı çete üyelerinin gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda 272 sayaç ele geçirildi.
 

Anadolu Yakası'nda farklı ilçelerdeki yeni binalara dadanan sayaç hırsızları, polis ekiplerince suçüstü yakalandı. Bölgedeki benzeri hırsızlıkların artması üzerine teyakkuz halinde olan polis ekipleri, hırsızların Pendik bölgesindeki bir binanın sayaçlarını söktüğü ihbarı üzerine bölgeye gitti.
 

Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri, Savaş Y. ve Salim O.'yü suçüstü yakaladı. Şahısların, çaldıkları su sayaçlarını hurdacı Mehmet K.'ye sattıklarını itiraf etmeleri üzerine Mehmet K. de gözaltına alındı. Şebekenin elebaşılığını Savaş Y.'nin yürüttüğü, yeni yapılmış, inşaat halindeki veya boş binalarda hırsızlık yaptıkları, fark edilmeleri durumunda Savaş Y.'nin İSKİ  emeklisi babasının kimliğini göstererek, "İSKİ yeni bir yapılanmaya gidiyor. Bu sayaçları söküyoruz. Yarın arkadaşlar gelip kontörlü sayaçlar takacaklar." dedikleri öğrenildi.
 

Şebekenin, 1 hafta içinde 272 sayaç çaldığı ve 1 tanesi yaklaşık 1.5 kg olan sayaçları kilosu 4,5 tl'den hurdacılara sattıkları belirlendi. Hurdacıların da bu sayaçları parçalara ayırarak sattığı öğrenildi.
 

Hırsızların yakalandığı haberini alan mağdurlar, Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gelerek, ellerindeki numaralarla kendi sayaçlarını aradı. Polis yetkilileri, 272 sayaçtan bir kısmının sahiplerince teslim alındığını, 160 sayacın ise hala emniyette tutulduğu açıklandı.
 

İşlemleri tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi. Emniyetten çıkartılan şüpheliler, polis otomobiline konulurken basının sorularına cevap vermedi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler