YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Savaştan kaçtı ölümden kaçamadı!
Savaştan kaçtı ölümden kaçamadı!
04 Haziran 2015 10:45
Suriye'de 4 yıldan beri süren iç çatışmalar nedeniyle Adana'ya yerleşen Suriyeli ailenin 17 yaşındaki oğlu, 20 lira yevmiye aldığı fırında elektrik çarpması nedeniyle can verdi.

Suriye'de 4 yıldan beri süren iç çatışmalar nedeniyle İbrahim Muhammet, eşi ve 9 çocuğu ile birlikte Kobani bölgesindeki evlerini terk edip Adana'ya geldi. Uzun süre işsiz olan baba ile en büyük erkek çocuğu Ali İbrahim, Meydan Mahallesi'ndeki bir fırında günlüğü 20 liraya çalışmaya başladı. Ekmek fırınında hamur yapmaya başlayan Ali İbrahim, öğle saatlerinde sıcaktan bunalınca serinlemek için yüzünü yıkadı. İddiaya göre, çalışan hamur karma makinesinin başına geçen Ali İbrahim, ıslak eliyle kazana temas edince, elektrik akımına kapıldı. Yere düşen Suriyeli genç, çağrılan ambulansla götürüldüğü Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşamını yitirdi.

'Evimin direği yıkıldı'

Ali İbrahim'in ölüm haberini alan babası İbrahim Muhammet ile annesi Maine Muhammet gözyaşlarına boğuldu. Baba İbrahim Muhammet, "7 kız 2 erkek çocuğum vardı. Erkek kardeşi daha çok küçük. Benim hayattaki tek dayanağımdı. Oğlum ölünce evimin de direği yıkıldı" diye konuştu. Otopsisi yapılan Ali İbrahim'in cenazesi, Küçükoba Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler