YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şato cinayetinde şok iddia!
Şato cinayetinde şok iddia!
11 Ekim 2014 18:45
Adana’da 3 metre duvarlarla çevrili, alarm ve güvenlik kamerası ile korunan şato gibi evde kalaşnikoflu baskın sonucu öldürülen gencin amcası, asıl hedefin tüm aile olduğunu iddia etti.

Sarıçam ilçesine İncirlik Mahallesi’nde 23 Mayıs 2014 günü akşam meydana gelen olayda, Şuayip Demir’in 19 yaşındaki oğlu Mazlum Demir, bahçeye sigara içmek için çıktığı sırada uğradığı kalaşnikoflu saldırı sonucunda hayatını kaybetmişti.

Polis ekipleri, olayın ardından yaptığı titiz çalışmalar kalaşnikofun üzerine düşen terden cinayeti Mazlum Demir’in büyük amcası Hasan Demir’in (57) işlediğini belirledi. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen amca Demir, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Avukatı ile birlikte basın açıklaması yapan Mazlum Demir’in amcası Mehmet Emin Demir, başından beri cinayeti aileden birinin işlediğini düşündüklerini söyledi. Ellerinde herhangi bir delil olmadığı için kimseyi suçlayamadıklarını ifade eden Mehmet Emin Demir, “Ancak polisin yaptığı çalışmalar sonucunda ulaşılan biyolojik delillerle birlikte bu iddiamız da doğrulanmış oldu.

Böylesi bir olayın başımızdan geçmesi bizi çok üzdü. En azından katil yakalandı, inşallah ona yardım edenler de yakın zamanda ortaya çıkacaktır. Bu insanın oraya gelip, tek başına bu cinayeti işlediğini düşünmüyoruz. Ona yardım ve yataklık edenlerin de en kısa sürede yakalanıp, adalete teslim edilmesini bekliyoruz. Zaman, her şeyi ortaya çıkartacaktır. Beklemekten başka yapacağımız bir şey yok.

Ağabeyi Hasan Demir’in cinayeti kıskançlık yüzünden işlediğini savunan Mehmet Emin Demir, “Aramızda herhangi bir husumet de yok. Basına yansıdığı gibi bir alacak-verecek meselesi yok. Geçmişte babası yani ağabeyim kalp krizi geçirmişti, ona hastane masrafları konusunda yardımcı olmuştuk.

Bunu kendine yedirememiş. Kendisini yanımıza çağırıp, ‘Senin derdin ne’ diye sorduk ama o bize silah sıktı. O olay, bu kadar büyütülecek bir şey değil. Aile içinde olabilecek şeyler. Bu cinayetin kıskançlık, çekememezlikten kaynaklandığını düşünüyoruz” diye konuştu.

"Ailemizi yok etmek istiyorlardı"

Mehmet Emin Demir, hedefin sadece Mazkum olmadığını kaydederek, “Asıl hedef ailemizdi, ailemizi yok etmek istiyorlardı. Keleşe süngü takan biri, sadece bir kişiyi öldürmek için gelmez. Bir kişi için süngü takıldığına inanmıyorum, bu kişilerin ailemizi yok etmek için geldiğini düşünüyoruz, zaten bütün deliller de bunu gösteriyor. Polisin ulaştığı bulgular ve yakalanan fail üzerinde konuşabiliyoruz” şeklinde konuştu.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler