YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıyer’de silahlı banka soygunu
Sarıyer’de silahlı banka soygunu
06 Mayıs 2014 20:28
Sarıyer Zekeriyaköy’de silahlı banka soyguncusu, kaçarken çaldığı paranın bir kısmını düşürdü.

Olay, saat 18.00 sıralarında Zekeriyaköy 3. Cadde üzerinde bulunan bir bankada meydana geldi. İddiaya göre, silahlı ve maskeli bir soyguncu bankaya girerek, güvenlik görevlisi ve banka çalışanlarını etkisiz hale getirdi. Elindeki çantada bomba olduğunu iddia eden şahıs, veznede bulunan yaklaşık 40 bin Türk Lirası’nı alıp, koşarak kaçmaya başladı.

Soyguncu, kaçarken 1. Cadde’de çaldığı paranın bir kısmını düşürdü. Olay yerine gelen jandarma ekipleri yere düşen paraları toplarken, polis ve jandarma ekipleri zanlının yakalanması için çalışma başlattı. Polis helikopteri de havadan destek verirken, zanlının bölgedeki ormanlık alana kaçma ihtimali üzerine çalışmalar ormanlık alanda yoğunlaştırıldı. Zanlının bankada bıraktığı ve içerisinde bomba olduğunu iddia etiği çantayı incelemek üzere bankaya bomba imha ekipleri çağrıldı.

Banka güvenlik görevlisi, “Ön kapıdan girdi. Silah doğrulttu. Ateş açmadı. Yüzü maskeliydi” derken, bir vatandaş ise, “Yere serpilmiş bir sürü para gördüm. Paralar toplandı. Jandarmaya teslim edildi” dedi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler