YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarıkamış Kayak Merkezi'ne terörist saldırı
Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Kars Sarıkamış İlçesi'ndeki Bayraktepe Kayak Merkezi’ne saldıran PKK'lı teröristler, telesiyej ve kafeyi ateşe verdi.
Sarıkamış Kayak Merkezi'ne terörist saldırı
13 Eylül 2015 / 19:00 Güncelleme: 14 Eylül 2015 / 08:02

Olay bugün saat 15.30 sıralarında meydana geldi. Bir grup PKK’lı terörist, ormanlık alanda bulunan, kamu ve özel sektör ortaklığıyla kurulan Kar- Sar- Tur A.Ş.'nin işlettiği kayak merkezinin zirvesindeki, kumanda kulübesi, telesiyej iniş istasyonu ve ikinci etaptaki kafeteryayı ateşe verdi.

Dumanların yükselmesiyle fark edilen alevler üzerine bölgeye çok sayıda jandarma ve özel harekat sevk edildi. 30 kişilik Kar-Sar-Tur elemanıyla birlikte Orman İşletme Müdürlüğü ve Sarıkamış Belediyesi’nden gelen itfaiye araçları yangına müdahale etti.

Kumanda kulübesi ve telesiyej iniş istasyonundaki yangın söndürülürken kafeteryadaki yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

 

DHA

 // Cengiz
Pardon ama bunlar burayı yaktıktan sonra o kaca kayak merkezinden nasıl yakalanmadan kacabiliyor. Biz bunlar buradan uzaklasmadan onları orada etkisiz hale getirecek teknolojik donanıma sahip değil miyiz?...
13 Eylül 2015 18:00
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler