YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sarayın sigortası var mı? Bakan açıkladı
Sarayın sigortası var mı? Bakan açıkladı
21 Aralık 2014 09:01
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın sigortasının olmadığını açıkladı.

Bakan Şimşek, Cumhurbaşkanlığı için alınan uçağın 185 milyon dolar olduğunu belirterek, "Ben Plan ve Bütçe Komisyonunda açıkladım. Alınan uçak 185 milyon dolara alınmıştır. Türk Hava Yolları tarafından satın alındı. Türk Hava Yolları buradan herhangi bir zarar etmeyecek, belki de üzerine karını koyup verecektir" dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın sigortası var mı? sorusuna Bakan Şimşek, sigortasının olmadığı yanıtını verdi.

TBMM Genel Kurulunda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı görüşmelerinde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

''Kamu binalarının sigortası yapılmaz"

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na sigorta yapılıp yapılmadığı yönündeki soruya şöyle yanıt verdi:
"Bilmiyorum, dolayısıyla bedelini de bilmiyorum. Ama, bunu tabii ki her zaman sorabilirsiniz böyle bir şey varsa." Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ise, araya girerek, "Kamu binalarının sigortası yapılmaz efendim, devlet binalarının sigortası yapılmaz" dedi.

''Sigorta yapılmadığıan göre bedeli de yoktur''

Bu sırada Bakan Mehmet Şimşek'i yanında bulunan müsteşarı bilgilendirdi. Bunun üzerine Bakan Şimşek, "Arkadaşlar, genelde kamu taşıtları da sigortalanmaz, kasko yapılmaz. Muhtemelen binalarda da aynı şekildedir. Bütçe kanununda da hüküm varmış, Müsteşarımız şimdi söyledi. Dolayısıyla, zaten sigorta yapılmıyor, sigorta yapılamaz. Bütçe kanununda buna ilişkin bir hüküm var. Dolayısıyla, sigorta yapılmamıştır. Sigorta yapılmadığına göre bedeli de yoktur" diye konuştu.

sigortalı mesken
 // yurdum insanı
ABD dedi beyaz Sarayın Rusyadaki Kremlin Sarayının Fransadaki Elyese Sarayının İngilteredeki Burhingam Sarayının sigortası varsa bizde yapmalıyız.Artı Balıkesir,İzmir sahillerindeki zeytinlikler içindeki yazlıkların varsa cumhurbaşkanlığı sarayımızında olması gerekir...
21 Aralık 2014 Pazar 10:24
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler