YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saraçhane Parkı'nda Mursi protestosu
Saraçhane Parkı'nda Mursi protestosu
09 Haziran 2015 23:44
Ümmetin Adamları Destek Platformu, İstanbul Saraçhane Parkı'nda Mısır Eski Cumhurbaşkanı Mursi'nin idam kararını protesto etti.

Organizasyon, Grup Yürüyüş'ün verdiği konserle başladı. Grubun şarkılarına Rabia işaretleriyle vatandaşlar da eşlik etti. Tekbir getiren vatandaşlar, “İslam Birliği İstiyoruz’’, ’’İdam Sehpası Yıldıramaz’’ ve "Ümmet Ayakta’’ yazılı pankart ve dövizler taşıdı. Ardından Saraçhane Parkı'nda kılınan akşam namazı sonrasında basın açıklaması yapıldı. 

Erdemli Yönetici Akademisi İstanbul İl Başkanı Adil Dayıoğlu, “Muhammed Mursi halkın yüzde 52’sinin oyunu alarak iktidara geldi ve demokratik yollarla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı oldu.

Muhammed Mursi henüz iktidarın 1’inci yılını doldurmuşken 3 Temmuz 2013 yılında bir askeri darbe neticesinde tutuklandı. Sokaklarda yargısız bir şekilde infaz edilen yüzlerce kişi darbenin acımasız kanlı yüzünü ortaya koyarken, kana doymayan darbecilerde şimdi de düzmece mahkemelerde Mısır halkının gerçek temsilcilerini birer birer idam etmektedir. Demokrasi destekçisi olduğunu iddia eden ülkeler olmak üzere bütün dünya ‘sessizlik suçu’ işlemektedir” dedi.

Yapılan protesto, ilahiyatçı Sabri Atasay’ın duasıyla sona erdi. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler