YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şanlıurfa'da rehin operasyonu
Şanlıurfa'da rehin operasyonu
16 Kasım 2011 07:59
Şanlıurfa'da eniştesini darbetmek isteyen 3 kişiyi rehin alan şahıs, özel harekat polislerince etkisiz hale getirildi.

Şanlıurfa'da eniştesini darbetmek isteyen 3 kardeşi pompalı tüfekle rehin alan kişi, Özel Harekat polislerinin desteğiyle düzenlenen operasyon sonucu gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Türk Meydanı Mahallesi Hacı Hamza Sokak'ta oturan Mustafa Ç, alacak verecek anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı İbrahim O'yu (21) darbetti.

Bunun üzerine ağabeyi İsmail (32) ve kardeşi R.O'yu (16) yanına alan İbrahim O, Mustafa Ç'nin evine gece baskın düzenledi. Bu sırada eniştesinin evinde olan ve yanında pompalı tüfek bulunan Sultan Fatih A. (19), 3 kardeşi bir süre evin avlusunda rehin aldı.

Yaşanan tartışma esnasında kaçan R.O, ''155 Polis İmdat'' hattını arayarak yardım istedi. Olay yerine sevk edilen ekipler, çevre güvenliğini aldıktan sonra Sultan Fatih A. ile temasa geçerek, rehin aldığı kişileri serbest bırakması için ikna etmeye çalıştı.

Olumsuz yanıt alan ekipler, Özel Harekat polislerinin de desteğiyle eve operasyon düzenledi. Bu sırada elindeki pompalı tüfekle çevreye rastgele ateş eden zanlı, yakalandı.

Rehinelerin ve çevredekilerin yara almadan kurtarıldığı operasyonun ardından Eyyübiye Polis Merkezine götürülen ve çeşitli suçlardan sabıkası olduğu belirlenen zanlı Sultan Fatih A. ile eniştesi Mustafa Ç, İsmail, İbrahim ve R.O. kardeşler gözaltına alındı.

Soruşturma sürdürülüyor.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler