YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şanlıurfa'da PKK operasyonu
Şanlıurfa'da PKK operasyonu
18 Kasım 2011 18:46
Şanlıurfa'da terör örgütü PKK lehine slogan attıkları iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişiden 5'i tutuklandı.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, izinsiz gösteriye katılıp, terör örgütü PKK lehine slogan attıkları, polis ekiplerine ve araçlarına taşla saldırdıkları iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişiden 5'i tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, güvenlik güçlerince Şırnak'ın Uludere ilçesine düzenlenen ve 12 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonun ardından 16 Mayıs'ta BDP Suruç İlçe Başkanlığının organizasyonuyla bir araya gelen bir grup, Atatürk Bulvarı'nda basın açıklamasında bulundu.

Açıklamanın ardından izinsiz gösteri yapıp, terör örgütü lehine slogan atan ve dağılmaları yönünde uyarı yapan polis ekipleri ile araçlarına taş attığı iddia edilen 7 kişi, kamera kayıtlarının incelenmesinin ardından belirlendi.

Eş zamanlı operasyonlarla gözaltına ve Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesinde ifadeleri alınan E.E, F.Z, H.E, İ.G, M.N, M.Ş. ve M.T, sağlık kontrolünden geçirildikten Suruç ilçesinde adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet savcılığında ifadeleri alınan şüphelilerden M.Ş. ve M.T, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı, diğer 5 kişi ise ''Silahlı terör örgütüne üye olmak''suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler