YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şanlıurfa'da halk sokağa döküldü
Şanlıurfa'da halk sokağa döküldü
12 Aralık 2010 00:06
Şanlıurfa'da akşam saatlerinde binalarında gaz kokusu alan birçok vatandaş, panikle evlerini boşalttı.

İhbarın geldiği mahalleye giden polis ekipleri önlem alıp bazı evlerin tahliye edilmesini sağladı.

Alınan bilgiye göre, Selahattin Eyyübi Mahallesinde artan gaz kokusu üzerine vatandaşlar durumu ''187 doğalgaz acil hattı''na bildirmek istedi.

Ancak acil hat ve firmanın normal telefonlarına da ulaşamayan kimi vatandaşlar, evlerini boşaltırken, birçok kişi de ''155 polis imdat hattı''nı aradı.

Çok sayıda ihbar telefonun geldiği bölgeye giden polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi alarak sokağı trafiğe kapattı. Olası bir tehlikeye karşı önlem almak isteyen polis ekipleri, ihbarların geldiği Özdiker ve Canoğlu apartmanına girerek, kapıları tek tek çalıp vatandaşların binayı boşaltmasını istedi.

Uyarılar üzerine yaşlı ve çocukların da bulunduğu vatandaşlar binayı tek tek boşaltırken kimi vatandaşlar soğuktan korunmak için araçlarında beklemeye başladı.

Polis ekiplerinin bir süre sonra güçlükle ulaştığı ''Urfagaz'' firmasının yetkililerinin, ''kış ayları nedeniyle kaçakların tespiti için doğalgazdaki koku miktarının artırıldığını'' belirttiği öğrenildi.

Bunun üzerine çevrede alınan güvenlik önlemleri normale döndü, vatandaşlar da evlerine girdi.

Duruma tepki gösteren vatandaşlar ''187 doğalgaz acil hattı'' ve doğalgaz firmasını aramalarına rağmen ulaşamadıklarını ifade etti.

Söz konusu mahallenin yanı sıra Karaköprü ve Yenişehir'de de binalarda gaz kokusu üzerine kaçaktan şüphelenen vatandaşlar, doğalgaz firmasına ulaşamayınca, polisi ve basın kuruluşlarını aradı. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler