YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Şanlıurfa'da 14 kişi zehirlendi
Şanlıurfa'da 14 kişi zehirlendi
15 Kasım 2011 07:46
Şanlıurfa'da kaldıkları çadırda mangalla ısınan tarım işçilerinden 14 kişi karbonmonoksit gazından zehirlendi.

Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde kaldıkları çadırda karbonmonoksit gazından zehirlenen 6'sı çocuk, 14 tarım işçisi tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Harran'a bağlı Öncüler köyünde tarım işçisi olarak çalışan ve kaldıkları çadırda mangalla ısınan tarım işçileri bir süre sonra fenalaştı. Yakınlarının yardımıyla çadırdan çıkarılan Halil Altunboğa, İsa Altunboğa, Fatma Akyol, İsa Akyol ile Abdülkadir, Mustafa, Ömer (2), Abdülbasit (11), Emine (7), Ali (4), Amşe, Hacer, Mehmet ve İsa Karadağ, Harran Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Burada yapılan müdahalenin ardından hayati tehlikesi bulunan Abdülbasit, Abdülkadir, Mustafa, Ali, Ömer ve Emine Karadağ, 112 Acil Servis ambulanslarıyla Şanlıurfa Çocuk Hastalıkları Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan çocukların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Harran Devlet Hastanesinde müşahede altında tutulan 8 kişinin sağlık durumlarının da iyi olduğu bildirildi.

Tarım işçilerinden Abdullah Karadağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir süreden beri köyde pamuk topladıklarını, akşam saatlerinde çadırda bulunan ailelerin ısınmak için mangal yaktığını belirterek, bir süre sonra içeride biriken gazın etkisiyle 14 kişinin zehirlediğini söyledi.

İlk olarak çocukların fenalaştığını daha sonra yetişkinlerin de karbonmonoksit gazından etkilendiğini anlatan Karadağ, ''Durumu fark edince herkesi çadırdan çıkarıp hastaneye götürdük. Çocukların durumu ağır olduğu için Şanlıurfa'ya sevk edildi. Diğerlerinin sağlık durumu iyi'' dedi.

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler