YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Saniye sanile hırsızlık
Hırsızın akıl almaz zamanlaması kameraya takıldı
Saniye sanile hırsızlık
17 Mart 2010 / 17:43 Güncelleme: 17 Mart 2010 / 17:44

Fatih'te bir mağazaya ait güvenlik kamerası, kapı önünde gerçekleşen akıl almaz hırsızlık olayını saniye saniye görüntüledi. Otomobilini park eden ve kapılarını otomatik olarak kapadığını sanan kadın, hırsızın diğer tarafta bir kapıyı ansızın açarak kilitlenmesini engellediğinden habersiz mağazaya giriyor. Bunu fırsat bilerek açık kapıdan içeri giren hırsız, kadına ait laptop çantasını alarak kayıplara karışıyor.
 

Fatih'te alışveriş yapmak için mağazaya giren bir kadın, dışarı çıktığında kapının önüne park ettiği otomobilinin kapılarının açık olduğunu fark etti.
 

Aracını inceleyen kadın arka koltuktaki laptop çantasının çalındığını fark etti. Kadının durumu polise bildirmesi üzerine mağazanın kapısının önüne yerleştirilen güvenlik kamerasına ait kayıtlar incelendi. Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği'nde görevli polislerin incelemesinde, güvenlik kamerasının hırsızlık olayını saniye saniye kaydettiği görüldü.
 

Kayıtlarda müşteri kadın otomobilinin kapılarını otomatik imobilizer cihazıyla kilitlemek üzereyken bir kişi otomobilin diğer tarafındaki kapısını açarak aralık bırakıyor. Kapıların kilitlendiğini düşünen kadın, alışverişini yapmak için mağazaya giriyor, Bunun üzerine kapıyı açık bırakan kişi, telefonla konuşarak arabaya yaklaşıyor. Otomobilin etrafından bir süre dolaşan kişi, önce ön kapıdan girerek arka kapının kilidini açıyor. Ardından da arka kapıdan girip, laptop çantasını alıyor. Hırsızlığın ardından da yine geldiği gibi cep telefonu kulağında olduğu halde olay yerinden uzaklaşıyor.
 

Polis ekipleri, güvenlik kamera kaydındaki kişi olduğu gerekçesiyle Sezgin Ş.'yi gözaltına aldı. Ancak olay yerinde hırsızlık zanlısı gibi cep telefonuyla konuşan başka bir şüpheli kişinin daha olduğu, bu kişinin kimliğinin tespit edilemediği öğrenildi.
Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifadesine başvurulan Sezgin Ş., daha sonra da adliyeye sevk edildi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler