YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Sanık, kendisine beddua etti
Sanık, kendisine beddua etti
11 Nisan 2016 07:19
Fehmi Sinan Aydoğdu isimli tutuklu sanık, işlemediği bir suçtan dolayı 7 yıldır mağdur olduğunu ve kimseye derdini anlatamadığını belirtti.

Yaklaşık 8 yıl önce 'suç amaçlı örgüt kurmak', 'nitelikli yağma', 'silahla yaralama', 'tehdit ve hakaret' gibi çeşitli suçlardan tutuklandıktan sonra İzmir'deki Özel Yetkili Mahkeme'de yargılanarak 30 yıla kadar değişen oranlarda hapis cezası alan 9 sanık, Yargıtay'ın bazı kararları bozmasının ardından Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden yargılanmaya başladı. 

Tutuklu sanıklardan Fehmi Sinan Aydoğdu, işlemediği bir suçtan dolayı 7 yıldır mağdur olduğunu ve kimseye derdini anlatamadığını belirtti. Aydoğdu, "Hakkımızda iddianame hazırlayan savcının, bir tek 'gözün üstünde kaşın var' demediği kalmış. Cımbızla tapelerden bir şeyler çıkarmış, mahkemeye sunmuşlar. Yağma, yağmaya teşebbüs, cinayete teşebbüsle yargılandım. Bu suçu işlemişsem Hz. Adem'den kıyamete kadar bütün Müslümanların ve Allah'ın laneti üzerime olsun. İşlememişsem bana suç isnat edenleri Allah'a havale ediyorum. Allah rızası için sizden tahliye ve beraatımı istiyorum" diye konuştu. Duruşma ertelendi.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler