YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Samsun'da kuru yük gemisi karaya oturdu
Samsun'da kuru yük gemisi karaya oturdu
07 Ocak 2015 09:57
Ukrayna'dan Samsun Limanı'na gelen soya yüklü gemi, Mert Irmağı'nın Karadeniz'e döküldüğü bölgede karaya oturdu.

 

Alınan bilgiye göre, Samsun Limanı'na gelen soya yüklü "Gulf Rio" adlı gemi, şiddetli dalgalar nedeniyle demir zincirlerinin kopması nedeniyle sürüklenmeye başladı.

Mert Irmağı'nın denize döküldüğü bölgede karaya oturan gemi, sürüklenme sırasındaki tahribat sonucu su almaya başladı. 

Şiddetli dalgalar nedeniyle sahil güvenlik ekiplerince botlarla müdahale edilemeyen gemideki personelin helikopterle kurtarılması bekleniyor. 

"Şuan tehlikeli bir durum yok"

Samsun Liman Başkanı Aydın Ünal, şiddetli havanın geminin demirlerinden birini kopardığını ve geminin tek demirle sürüklendiğini söyledi. 

Gemide 10 personelin bulunduğunu anlatan Ünal, "Önceliğimiz içeriden bulunan personelin kurtarılması olacak. Sahil Güvenlik Bölge Komutanlığının botlarla müdahalesini bekliyoruz. Botların çıkamadığı durumda helikopterle müdahale gerçekleştireceğiz. Geminin yarası var. Gemiyi bulunduğu yerden çekmek gibi bir işlem düşünmüyoruz.

Şuan tehlikeli bir durum yok. 04.30'dan beri müdahale ediyoruz. Personelin tahliyesi için bot gerekiyor ama hava şartlarından dolayı botlar çıkamıyor. Şimdi seçeneğimiz helikopter vasıtasıyla tahliyeyi gerçekleştirmek olacak" diye konuştu.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler