YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Samsun'da korkutan yangın
Samsun'da korkutan yangın
24 Haziran 2013 09:07
Samsun’da inşaat halindeki Sheraton Samsun Hotel’in 20 katında çıkan yangında betona hazırlanan kalıp alev alev yandı. Yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile yaklaşık 2 saatte söndürüldü.

İlkadım ilçesi Liman Mahallesi’nde Fener Plajı'nın yanına inşa edilen 20 katlı Sheraton Samsun Hotel’de saat 23.15’te yangın çıktı. 20. katta inşaat çalışmalarının sürdüğü sırada elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangında kalıp, kablo ve yalıtım malzemeleri yanmaya başladı.

Yapılan ihbarın ardından olay yerine gelen Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, yangına yükseklik nedeniyle müdahale etmekte zorlandı. İtfaiye ekipleri yangının bulunduğu çatı katına beton harç borcularına su boşaltarak yangını söndürmeye çalıştı.

Yangını haber alarak olay yerine gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Yangının, büyük bir ihtimalle elektrik tesisatı kısa devresinden çıktığını tahmin ediyoruz. Otelin en üst katında betonarmede hazırlanmış olan özellikle bütün ve mazot emdirilmiş olan çam kerestesi ve çam kalıpları tutuştu. Yangın binaya fiziki olarak en küçük bir zarar vermedi. Sadece yarın beton dökülecek olan kalıpların yanmasından dolayı bir yangın meydana geldi. İtfaiye ekiplerimiz de anında yangına müdahale etti. Her işten alınabilecek bir ders vardır. Bu denli yanmaya çok müsait bir kalıplarda binanın en üst katına kadar bir su tesisatının çıkarılmasını arkadaşlar düşünüyorlar. İtfaiyenin hortumları inşaat asansörleri ile taşındı. Çok büyük bir zarar olmadı ve can kaybı da olmadı” dedi.

Saat 23.15’te başlayan yangın saat 01.30 sıralarında kontrol altına alındı. Yangında beton dökmeye hazırlanan kalıp tamamen yandı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler