YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Samsun'da helikopter halk pazarını birbirine kattı: Darbe zannettik
Samsun'da bir elektrik şirketine ait helikopter, halk pazarı üzerinde alçak uçuş yaptı. Bir esnaf yaralanırken, pazar yerinde hasar oluştu.
Samsun'da helikopter halk pazarını birbirine kattı: Darbe zannettik
09 Ağustos 2016 / 20:12 Güncelleme: 09 Ağustos 2016 / 20:16

İlkadım ilçesi Kazım Karabekir Mahallesi'nde elektrik santralinden havalandığı belirtilen helikopter, alçak uçuş yaptı.

Helikopterin bir süre havada kalması sonucu oluşan rüzgarın etkisiyle santralin bitişiğinde bulunan halk pazarındaki tezgahlar ve şemsiyeler devrildi.

Bir şemsiyenin devrilmesi sonucu esnaf Nur Gündüz (50) yaralandı. Hafif yaralanan Gündüz ambulansla kaldırıldığı Gazi Devlet Hastanesindeki tedavinin ardından taburcu edildi. Helikopterin oluşturduğu rüzgar nedeniyle pazar yerinde hasar oluştu.

Gündüz, gazetecilere yaptığı açıklamada, sabah pazar yerini kurduklarını ve satış yaptıklarını söyledi.

Helikopterin santralden havalandığını belirten Gündüz, "Birden bir rüzgar, fırtına esti. Helikopter santralin üstünde durdu. Tezgahlarımız, şemsiyelerimiz uçtu. Biz de korktuk, şemsiyeler savruldu, belime şemsiye vurdu. Bir tane mi, iki tane mi bilmiyorum. Belim çok ağrıyordu, ambulans geldi. Hastaneye gittik, iğne vurdular. Belimde burkulma var, incinme var. Doktor, istirahat verdi. Şikayetçi olacağız, zararımız var" dedi.

''DARBE OLUYOR ZANNETTİK''

Esnaflardan Mesut Çıkla ise şöyle konuştu:

"Helikopter uçuyordu. Biz de darbe oluyor zannettik. Korkudan ödümüz patladı. Her şey birbirine girdi. Yazık değil mi bu millete. Biz burada akşama kadar 1 lira kazanmak için ter döküyoruz.

''ADAMA 'GİT' DİYORUZ, ADAM YİNE GELDİ''

Adama 'git' diyoruz, adam yine geldi. Bunu boş bir zamanda yapsınlar. Geçen sene yine yaptılar bunu. Her sene bu yüzden şemsiyeler mi kırılacak?"

1-20160809201414.jpg3-542.jpg4-324.jpg
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler